Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan érdemes sikeresen...

Hogyan érdemes sikeresen élfóliát hagyományos vasalóval felvasalni? Nem poros a felület mégse akar felragadni rendesen. Hőmérséklet számít?

Figyelt kérdés
2017. jan. 27. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Èn maxon szoktam, lassan de erősen rányomva. Ha többször rámèsz, vagy tùl lassan tolod, akkor tùl meleg lesz ès visszaengedi, mert nem hűl ki, esetleg elhùzod a vasalóval a helyèről az is előfordulhat. Meg kell találni a közèputat, ráèrezni. Jobb ha kèt kèzzel tudod csinálni.
2017. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lassan kell tolni a vasalót és jól rá kell nyomni. A túlmelegedés ellen egy egyszerű trükk, hogy hideg vizes ronggyal egyből áttörlöd azt a részt, ami készen van.
2017. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én eleve nem a vasallót nyomom rá,

Felteszem a helyére az élfóliát, a vasallóz épphogy rátesuem és suép lassan átmelegítem a fóliát, lassan haladok balkezemben a vasallóval, a jobb keuemben pedig van egy culag, pakni, satufa darab ki hogy hívja... egy puha fa fadarab, az egyik oldalára egy textíl csík van ragasztva.

Na azal nyomom rá és jól megdörzsölöm, általában amit felteszek az többet nem jön le soha...

Aztán a fólia felesleges részeit citlinggel szépen síkba vágom, majd csiszolópapírral óvatosan átmegyek minden sarkon. De tényleg csak húzok vele egyet akkor jó ha véletlen sem akad bele sehol a körme az embernek...


Egy asztalos.

2017. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3! Élveztem a szakzsargonodat!!!
2017. jan. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsi éppen fürödtem és a párától nem tudtam pötyögni :D
2017. jan. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél epoxi ragasztót, amit linóleum leragasztásához adnak, picit megkened, szépen felnyomod, és simán feltapad. Egy hete ragasztottam fel egy csíkot, kb 3 perc alatt, ember meg nem mondaná hogy melyik volt az. Amikor rgad, akkor kb 5 percenként még rányomkodtam hogy tökéletesen illeszkedjen. Lehet kapni egész pici, deciset is szőnyegboltokban.
2017. jan. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ui.: a 3as válaszomhoz, bocsi most jutott eszembe, nem minden élfólia vasallós, lehet, hogy azért nem ragad fel :D
2017. jan. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!