Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Beszakadt ágyneműtartó megjaví...

Beszakadt ágyneműtartó megjavítása? (NAGYON FONTOS! )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Beszakadt az ágyneműtartóm egyik fele ( [link] és ezzel szeretnék kezdeni valamit, valakinek valami ötlet? Nagyon hálás lennék!


Elsőnek arra gondoltam, hogy veszek gorilla gluet ahogy olvastam nagyon jó ragasztó, a két résbe ahol szét van repedve a fedél nyomnék belőle és megpróbálnám kiegyenesíteni a felületét amennyire lehet, hogy úgy kössön meg. Ez valaki szerint lehet tartós megoldás?

Ha igen, ilyen gorilla ragasztót hol tudnék venni?


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. febr. 5. 02:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Üdv!


Nem vagyok asztalos, hasonló esetem volt, csak nekem az alja szakad le és tört el anno.

Ha jól látom a képen,akkor ez egy MDF forgácslap és az repdet vagy szinte tört el két helyen is. A Gorilla Glue valóban jól ragaszt, azonban nem hiszem,hogy jelen törésvonalak mentén elegendő ragasztót lehetne bejuttatni, továbbá nehéz megoldani az egyenletes szorítóerőt is,amíg a ragasztó megköt. A legjobb, ha kicseréled a lapot. Lapszabászatokban vagy nagyobb fatelepeken tartanak MDF lapot. Google is sok találatot hoz, érdemes az árak végett egy keresést végezni, mert a nagy barkácsáruházak horror áron tartják sokszor. Esetleg 2-3 léc hosszában pozdorjacsavarral ráfogatva. Ideig-óráig még tartani fog. Am a ragasztót ha mégis meg szeretnéd próbálni, akkor barkácsboltok, nagyobb áruházak tartanak. (A gorilla mellett érdemes más márkát is megnézni, mert vannak olcsóbb alternatívák nála.)

2017. febr. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem látom a képen az egész bútort, így nehezen tudom megítélni a sérülés jellegét ill. a bútor felépítését. De mintha ez egy olyan fedél lenne, amin egyébként ülni vagy feküdni szoktak volna, azaz terhelés éri. Ha erről van szó, akkor érzésem szerint ez vagy egy rosszul méretezett és megszerkesztett bútordarab, vagy az emelhető fedélnek valamilyen más szerkezeti eleme is megsérülhetett. Szerintem ez barkács módszerekkel nem javítható. Ha a teljes lapot lecseréled, akkor is valami szerkezeti megerősítést kell pótlólagosan beépíteni, hogy a későbbiekben a probléma újra ne jelentkezzen. Ez pedig már gazdaságtalan megoldás lenne.
2017. febr. 5. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt a gorilla glue nem egy jó ragasztó, inkább térkitöltő, sokkal jobb, és erősebb egy PVA faragasztó. Másrészt a képről nekem faforgácslapnak látszik, amit ugyan elméletileg meg lehetne ragasztani, de akkor már egyszerűbb cserélni. Le kéne venni a kárpitot, a lapot, és magában egy sima, egyenes felületen megragasztani

Valóban jó lenne egy kép a bútorról. Egyelőre úgy tűnik, hogy célszerűbb lenne az egészet kicserélni (akár rétegelt lemezre). Esetleg lécekkel meg lehet próbálni megerősíteni, és azokat az ágyneműtartó oldalába is bevágni, így a terhelés egy részét átvennék a lécek. Viszont így valamennyi hasznos helynek lőttek, plusz a még ép részekbe is bele kell vágni.

2017. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Vannak dolgok, amik nem visszafordíthatók, amik annyira tönkrementek, hogy nem lehet és nem is érdemes javítani. Ez olyan. Ha az ágy a tiéd és még használni szeretnéd, mert nem tudsz újat venni helyette, két megoldás is mutatkozik:lecsavarozod az ágyneműtartóról az ágyat. Az ágyneműtartót megfordítod fejjel lefelé és így teszed rá a matracos rész, akkor lesz valami alátámasztása és nem esel bele az ágyneműtartóba, természetesen az ágyneműtartót többé nem tudod használni.(Egyszerűbb változata, ha szimplán a földre teszed a matracos részt, az ágyneműtartó vagy kuka, vagy függőleges helyzetbe állítva még lehet belőle polc esetleg.) A másik megoldás:szétcsavarozod a cuccot, mint az előbb. Az egész ágyneműtartóra hosszában(!) fektetsz 2-3 hosszú,erős lécet,erre teszed a fekvőfelületet, amit mostmár nem lehet majd a zsanérok mentén nyitogatni,de legalább nem esel bele az ágyneműtartóba és szükségtárolóként, ha nem is teljes értékében, de megmarag az ágyneműtartó. Ha viszon ez az ágy nem a tiéd, vagy ezt a sérülést el akarod sumákolni, úgy rossz hírem van: nem lehet.Úgyhogy vállald a felelősséget és vegyél egy másik ágyat.

2017. febr. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az igazság az,hogy cserére szorul!
2017. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kell vágni 1 olyan 2cm vastag bútor,vagy OSB lapot mi 1 cm-rel kisebb ,mint az alsó ágyneműtartó belső alapterülete.Ezt fel csavarozod fel elosztva a záródó fedél aljára,hogy ez az ágyneműtartó peremére ne üljön fel. Előre furkáld meg 1mm-rel nagyobb fúróval,mint a csavarok menetének a külső átmérője.Az ágyneműtartó keret belsejére gyalult 2cm-es vastag lécekből, körbe,belülről csavaroz fel egy keretet.Ezt olyan mélyre az ágyneműtartó felső peremétől,hogy a bútor,vagy OSB lap éppen ráüljön,de ne emelje fel nagyon,hogy esztétikus legyen.A léceket is fúrd meg 1mm-rel nagyobbal mint a csavarok. A csavarok hosszát itt úgy kell megválasztani,hogy azok ne érjenek ki,de erősen tartsanak.Ezzel megspórolod a kárpitos díját,ha valamennyire értesz hozzá.
2017. febr. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!