Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kertes házaknál jól jönne egy...

Kertes házaknál jól jönne egy ilyen vezérlő egység? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy csinálok programozahtó vezérlőket családi házakhoz. Olyan dolgokat lehetne vele megoldani mint automatizálni az öntözést, vezérelni a redőnyöket(ha motoros) a nap állása szerint( fényerő szerint) vagy bármi házi automatizálásban jó lenne. Ugyan azt tudnák kb mint egy plc csak az enyém nem 300ezer lenne csak 60ezer. Szerintetek lenne rá igény?
2017. febr. 9. 17:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igen főleg ha kompatibilis lenne a többi rendszerhez.
2017. febr. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Azt egy 1500 ftos arduino meg egy 1000ftos motorvezérlő shield is megoldja
2017. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Szia kedves utolso. Sajnos el kell szomorítsalak mert 1500ért nem kapsz ilyen rendszert de motorvezérlőt sem. A mikorovezérlőt megbeheted egy ezresért de ahoz még kell ki és bemeneti illesztő. Pl 230v/5v vagy 5v/230. Kell tápegység az icnek. Kell programozó is. Majd midezt bele kell raknod egy dobozba is és ez csak az anyagár. Az hogy a rendszer üzembiztosan működjön először jól meg kell tervezni majd kivotelezni kompletten és utánna felszerelni. Na én ezt a komplett berérlőegységet gondoltam 60 ezerért és hozzá a programírást is ami az ügyfél kívánsága hogy mit vezéreljünk vele.
2017. febr. 9. 23:33
 4/16 acelsziv ***** válasza:
Szerintem néz utána az arduinonak, mert a leírásod alapján lövésed nincs róla, hogy mi is az...
2017. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Kérlek magyarázd el... És küldj linket ahol 1500ért kapsz komplett cezérlőt...!
2017. febr. 11. 01:49
 6/16 A kérdező kommentje:
Vezérlőt*
2017. febr. 11. 01:49
 7/16 anonim ***** válasza:

Arduino nano V3 ebay-en 700Ft, egy 4-es relé shield megint 700Ft. Egyéb alkatrészekkel mondjuk legyen 2000Ft, de akkkor már megvan az optocsatoló is 230-as bementhez, meg a mikrokapcsoló a végállásokhoz, meg persze az érzékelők. Egy enyhén módosított garázsnyitó programmal meg is van oldva redőny pl.


Szóval aki ért hozzá, töredékéből megoldja. Aki meg nem, az mit fog kezdeni a te olcsó plc klónoddal? Vagy minden egyes darab csak egy-egy feladatra lesz jó? vagy lesz benne mondjuk 10 feladat, amik közül választani lehet? Vagy tudni kell programozni? Mert ha igen, akkor megint megcsinálja magának.


Az a baj, hogy elkéstél. Az arduino megelőzött, mert gyakorlatilag pont erről szól, ezért van hozzá millió shield.

2017. febr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

motorvezérlő 1001 ft:

[link]


arduino nano 969ft:

[link]

2017. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 K...László ***** válasza:
Amíg nem volt Arduino: Régi 486-os PC, majd Pentium 120 Mhz-es laptop volt LPT porttal. Ennek 12 használható kimenete és 5 használható bemenete volt. Shift regiszter IC láncokat kötöttem rá, clock data strobe jelek , valamint 0 és +5v ment egy árnyékolt riasztókábelen végig a lakásban és ki a sufni mögé is a hátsó fénykapukhoz a kerítésoszlopokra. A gépen dos futott. A legelső felügyelő programomat még NortonCommander 4.0 utility csomagjában lévő Quickbasic programban írtam. Ennek hátránya, hogy nem tudott önálló .exe fájlt készíteni a forráskódból. Később elkezdtem Turbo C-ben tanulgatni, és utána a 90-es években főleg abban programoztam. Ma is működik printerportos Intel atomos PC-m, ami cnc gravírozót vezérel, és 30 wattot fogyaszt csak. Azt is ki akarom váltani ATmega2560-asra például. Arduino mega néven van a fejlesztőkártyája kb 3500 Ft, de kínai CH340G sorosillesztős még olcsóbb. Van kb 60 IO portja, 16 analog in, 16 analog out, 4 rx-tx sorosport, spi mondjuk Sd kártyához jó. SD kártyához kész library van. Gyakorlatilag beírod, hogy "fájlt akarok a kártyámon", és megcsinálja. Ez enyhe túlzás, de nem kell ismerned a fattáblák szerkezetét. Ma már ritkán akarnak venni ilyen lakásvezérlőt.A többség akinek eszébe jut, hogy mit kéne vezérelni, mi lenne ésszerű, annak a megoldásra is futja az IQ-jából. A maradék vásárol kész kütyüt. Azt pedig csak neves gyártóktól, akik lifetime garanciát adnak és az egész országban és külföldön is 24 órán belül kimennek, ha javítani kell. Te tudnád ezt biztosítani? Nem a termék a lényeg, itt az a legolcsóbb. A szupportálás a kemény. A legjobb, ha felveteted magad egy komoly céghez, amelyik ezekkel foglalkozik, és ott részt veszel a fejlesztésben egy idő után, ha alkalmasnak látnak.
2017. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ti hozzáértők megcsináljátok 3-4 ezerből de egy olyan aki nem ért hozzá de kell neki ilyen az azt se tudja mivel legetne megoldani. Neki jó lesz az én vezérlőm 60 ért és jóljár mert plc-be drágább. Én írom meg a programot és ő nem fogja átírni arra lesz jó amire megírtam és felszereltem.
2017. febr. 11. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!