Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kertes házaknál jól jönne egy...

Kertes házaknál jól jönne egy ilyen vezérlő egység? Többi lent.

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy csinálok programozahtó vezérlőket családi házakhoz. Olyan dolgokat lehetne vele megoldani mint automatizálni az öntözést, vezérelni a redőnyöket(ha motoros) a nap állása szerint( fényerő szerint) vagy bármi házi automatizálásban jó lenne. Ugyan azt tudnák kb mint egy plc csak az enyém nem 300ezer lenne csak 60ezer. Szerintetek lenne rá igény?
2017. febr. 9. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Pár balekot Talán le tudsz majd húzni, de ennyi, sok sikert hozzá... De aki nem ért hozzá, vesz öntözésvezérlőt készen 10-20eFtért, a motoros redőnyéhez már eleve van valamilyen vezérlő, azért meg nem fog 60eFt-ot fizetni hogy fényre működjön.


Arról nem is beszélve, ha értelmes, akkor utánakérdez, megéri-e, és ha máshol nem, a neten megmondják miből tudja összerakni pár ezerből. Az arduinohpz meg van millió hozzáférhető program, amit pár kattintás feltölteni. Egy számítógépet felhasználói szinten ismerő ember is megoldja. Meg aki arra képes, hogy drótokat dugdosson össze egy leírás alapján.

2017. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Persze meg lehet csinálni de aki rámbízza annak nem kell megtanulnia. Eléggé jártas vagyok az elektronikában, bonyolult vezérléseket is megoldok, azért nem úgy megy az elhiheted nekem hogy letöltesz egy kapuvezérlőt és az jó lesz a redőnyödhöz... Egy szabályozást finomra kell hangolni nem úgy megy az hogy beletöltjük aztán ennyi.. Balekokat nem húzok én le, embereken segítek akik nem akarnak ezzel foglalkozni maguk. Ahogy én se állok neki olyannak amit könnyebb kiadni annak aki ezzel foglalkozni. Gondolj bele abba aki mondjuk otthon reggel fél 5kor kel hogy megeresse a disznót... Vesz tőlem egy vezérlőt és egy disznóetető mechanikát és már nem is kell reggel 6kor etetnie... Ez csak egy példa de rengeteg dologra lehet használni. Az öntözésvezérlőt meg lehet venni nyilván. Rengeteg egyedi projekt van amihez jó lehet az én vezérlőm és 60ezerért ajándék lesz nekik:)
2017. febr. 12. 00:38
 13/16 anonim ***** válasza:

Én is jártas vagyok az elektronikában, hidd el, sokmindent elég letölteni az arduino-ra, hiszen már mások megírták a programot, és közzétették. Ha csak egy motorvezérlő shield kell hozzá, összepattintod mint a legót, és a sorkapocsba bekötöd a vezetékeket.

Az automata disznóetetőt pl megint nem fogja megvenni senki. Aki nem akar felkelni, az megveszi a gyári önetetőt, vagy egy lakatossal megcsináltatja. Lakatos megcsinálja 15-20 ért, a gyári 30-60eFt. Ebben még semmi automatika nincs, de háztájiban nem is kell. Naponta-kétnaponta feltölti, és kész. Önitató szintén, bár az jóval olcsóbb. Ahol meg van értelme, az a sertéstelepek, ott léteznek szenzoros önetetők, hogy minél kevesebb táp vesszen kárba. De ez háztájiban sosem térül meg. Ugyanilyen etetők, itatók vannak tyúkoknak is, bár az még sokkal olcsóbb, hisz a tyúk egy műanyag etetőt sem tesz tönkre.

Jól meg kell gondolod, hogy mégis mire akarsz vezérlőt csinálni, és érdemes lenne a tervezett árát is csökkentened, hiszen csak egy dologra lesz jó, annak is csak a vezérlője, tehát kevesen fogják venni.

2017. febr. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Te így gondolod, én meg amúgy..:)
2017. febr. 13. 11:50
 15/16 anonim ***** válasza:
De ha szerinted égető szükség van rá, minek írtál ki kérdést?
2017. febr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg, miket lehet kihozni belőle

[link]

2017. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!