Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van olyan arcmaszk, ami...

Van olyan arcmaszk, ami megfelelő (pl. por ellen és egyéb apróbb izé ellen)?

Figyelt kérdés
Fém- megmunkáló gyárba, mert nem adnak maszkot és nyeljük a fém részecskéket. Jah és szemüveges vagyok, tehát hamar bepárásodik az olcsóbb daraboktól. köszi előre is az infót. mindenkinek zöld!

2017. febr. 14. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Munkaruházati,vagy barkács boltokban is kapható.

De munka védelem is létezik a világon.Ilyenekért súlyos pénzbirságot szabhatnak ki.Amig nincs védőfelszerelés,addig a munkát le is állíthatják .Lehet hogy kimondottan ilyen nincs a cégnél,ezt esetben a munka adót vonják felelősségre .Munka védelmi felügyelő viszont minden megyében létezik .

jelezni kell felé a problémát,lehet hogy még más szabálytalanságokat is feltár.Tőlük minden munkaadó erősen tart .

2017. febr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkavédelmi felszereléseket a munkáltató köteles biztosítani díjmentesen és szükség esetén cserélni, pótolni. Ha kérsz kellene adniuk!

Munkavédelmi szakboltokban tudnak adni megfelelőt.

2017. febr. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, a drágább daraboktól is párásodni fog a szemüveged. Én már elég sokat kipróbálgattam, és egyszerűen nem tudom úgy nyomorgatni őket, hogy passzoljanak a fejemhez, pedig nem olyan a fejem, hogy múzeumban kelljen mutogatni, hanem teljesen mindennapi formájú.

De bármivel is próbálkoztam, a poros munka után az orrom mellett mindkét oldalon ott van a vastag fekete folt, vagyis a belélegzett levegő legalább fele ott jut be, nem a maszkon keresztül, és a kilélegzett levegő párája ottfogja a por egy részét.


Még a tizen-ezerbe kerülő, gumiszegélyes gázálarcot se tudom hidegben használni, mert bepárásodik a szemüvegem attól is, mivel az se a kilégzőszelepen engedi ki az összes levegőt, hanem az orrom mellett.

Mindegy, azért ßaszogatni kell a céget, vagy névtelenül feljelenteni.

2017. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget.
2017. febr. 15. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!