Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyit érdemes rászánni egy...

Mennyit érdemes rászánni egy asztali körfűrészre és egy szalagfűrészre?

Figyelt kérdés
Számtalanszor kellett volna már és el döntöttem hogy most már veszek valamilyent.Nem szoktam sűrűn használni a gépeimet de ha használom akkor nagyon.Ami igazából fontosabb az a szalagfűrész.Szóval a kérdésem jobban kifejtve az hogy ti mennyit szánnátok rá,milyet vennétek meg ami eszetekbe jut.
2017. febr. 18. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy mennyit érdemes rászánni, az attól függ hobbira vagy munkára kell. Ha munkára, akkor a normálisat kell megvenni, szerintem ez nem kérdés. Ha hobbira, akkor annyit érdemes rászánni, amennyit rátudsz. Csodát felesleges várni, szerszámgépből ami olcsó az olyan is, persze ha arra van keret, akkor kompromisszumot kell kötni. Érdemes a használtpiacot figyelni, ott lehet néha jó vételeket találni.


Így, hogy nem írtál semmi konkrétumot, nem tudok nagyon tanácsot adni, mert szalag és körfűrészből is elég széles a skála, mind méretben, mind árban.


Szalagfűrészből, én pl. ezt nézegetem már egy ideje:


[link]


Nem olcsó (kb. 650k), viszont ez minőségi gép, lehet vele dolgozni is.

2017. febr. 19. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom tanácsolni, hogy a barkácsáruházakban kapható és zömében távol-keleten gyártott gépeknél alaposan méricskélni, vizsgálgatni kell a konkrét készüléket,mert vásárlás után visszavinni és reklamálni már olyan hercehurca, ami nem éri meg. Én a fakörfűrészemnél csak egy idő után vettem észre, hogy a ferdeszemű hegesztő 90°-tól egy picit eltérő szögben hegesztette fel a gép asztalára a motort tartó bakot, így a fűrésztárcsa nem párhuzamos a vezető sinnel. Szalagfűrész is nagyon kellett volna, de egészen vékony fenyőlécnél sem tudtam vele dolgozni, mert elhajlott a szalag valamelyik oldalra és a szervíz sem tudta beállítani, kénytelen voltam visszavinni az üzletbe.
2017. febr. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hobbira jobban jársz egy normális kézi körfűrésszel. Egy nagy vízmértéket lerögzítesz, mellette eltolod, és nyílegyenesen elvág mindent 4,5-5 cm-ig. Ha hiszed, ha nem, a 10x10-es gerendát kétoldalról 6 méter hosszan elvágtam vele, hogy a kétoldali vágás pontosan egybe esett.

Szalagfűrészből nem érdemes szart venni, mert csak szopás lesz, a jó meg drága.

2017. márc. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!