Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Java szoftverfejlesztéshez...

Java szoftverfejlesztéshez milyen asztali gépet érdemes építeni?

Figyelt kérdés
Hamarosan junior fejlesztői pozícióban kezdek, és gondoltam fejlesztem a gépem, általában milyenek felszereltségűek az irodai gépek?

2017. febr. 12. 00:44
 1/7 anonim ***** válasza:
??
2017. febr. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Java? Akkor eros cpu, sok ram.
2017. febr. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
ez most komoly? felvettek fejlesztőnek és lövésed sincs a témáról???
2017. febr. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A közgazdászok is mind otthon vannak a numizmatikában?


Van róla elképzelésem, csak nincs tapasztalatom. Mi a baj azzal, ha megkérdezek nálam tapasztaltabb embereket?

Szerintem intelligensebb hozzáállás az, ha figyelembe veszek tényeket, amit már más kitapasztalt, mint hogy saját ötletek alapján feleslegesen adjak ki pénzt egy nem praktikus megoldásra.


Az értelmes és használható hozzászólást köszönöm.

2017. febr. 12. 22:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Javaban igen sok mindent lehet fejleszteni. Ott ahol dolgozom pl. nagyvállalatok számára fejlesztünk igen komplex rendszereket, ezek teszteléséhez és futtatásához erős gépek kellenek, ezért minden gépben core i7-es CPU, 16 GB memória és SSD van, + 2 full HD monitor. Neked kéne tudnod eldönteni hogy milyen gépre van szükséged az alapján hogy mit fogsz fejleszteni. Ha nem tudod, várd meg és meglátod, elég majd akkor eldönteni.
2017. febr. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

"Mi a baj azzal, ha megkérdezek nálam tapasztaltabb embereket? "


Azzal semmi baj, csak mégis furcsa, hogy valaki fejlesztő létére ennyire ne legyen képben.

Az meg a másik fele, hgoy gépet így senki nem vesz, hogy java fejlesztésre kell nekem ez és ez.

Az emberek az anyagi lehetőségeikhez mérten a legjobb vasat igyekszenek megvásárolni és kész.

egyébként, szerintem ma már java-hoz sem kell irgalmatlanul erős gép. Általánosságban egy i3 4GB masina is lazán megteszi. Ha telik többre, jobbra, akkor az már bónusz.

2017. febr. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én Java-ban fejlesztek és írom a szakdolgozatom. Nagy vállalati belső rendszert írok.


Amit használok:

Keretrendszerek: Spring 4, Hibernate 5

Fejlesztőkörnyezet: Idea IntelliJ 2016.3.3


Hát azt kell, hogy mondjam a fejlesztő környezet magában megesz 2-3GB-ot. Erre jön még rá a böngészők: 1-1,5GB, attól függően mennyi van nyitva.


htop-al (linux alatt van ilyen program) nézem a gép teljesítményét terheltségét, és ~7GB-okat látok lefoglalva.


Egyépként:

Intel i5 4690K

16GB DDR3 RAM

1TB HDD (nincs SSD)


Oprendszer: Ubuntu Linux 16.04.1


(Megj.: Windows-t nem szeretem programozásra.)

2017. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!