Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell a plafonon elvezet...

Hogyan kell a plafonon elvezetni a vezetéket?

Figyelt kérdés
Felraktam egy lámpát a plafonra, de most ugye a konnektortól a lámpáig rondán lelóg a vezeték. Mi annak a neve, amibe bele szokták rakni a vezetéket? Az a vezetékcsatorna? És azt hogy kell felerősíteni a plafonra? Fúróval, vagy van valami öntapadós megoldás is? Fúróm nincs az a baj, a lámpát egy már meglévő tartóra tettem.
2010. máj. 9. 20:41
 1/4 A kérdező kommentje:

Ilyet találtam, ez az? [link]


Itt azt írja, hogy 15x10-ös. Nem tudom, hogy az én vezetékem milyen méretű, egyszerű vezeték... ez való hozzá?

2010. máj. 9. 20:45
 2/4 anonim válasza:
Kábelcsatorna a neve. Jó amit találtál, de az öntapadós megoldás nem túl stabil, de jobb mint a belógó vezeték.
2010. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Vezeték-vagy kábelcsatorna az, amit keresel, azt is linkelted be. Az adatok mm-t jelentenek, 15x10mm szerintem nagy Neked, a legjobb, ha a boltban választod ki, hogy mekkora keresztmetszetű kell Neked. Szinte mindegyik villanyszerelő-boltban van (elektromos cuccokat forgalmazó bolban). Attól öntapadó, hogy fel tudod ragasztani a falra. Kétoldalú ragasztószalaggal ragasztható, akár külön is megveheted.
2010. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ügyes vagy, az jó lesz! De ha bemész megvenni (bármelyik villanyboltba), akkor megerősítik majd!


Ja, öntapadósat nem biztos, hogy mindenhol kapsz. Abban az esetben majd vegyél "ragasztópisztolyt" (bármelyik barkácsáruház), nem drága, máskor is jól jöhet.

2010. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!