Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A napelemekre ha jégeső esik...

A napelemekre ha jégeső esik nem teszi tönkre, nem töri be?

Figyelt kérdés

2017. márc. 2. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

4 éves elmúlt, 12 MWh-t termelt eddig, de még nem esett akkora nagyságú jég, ami kárt tett volna benne. Mondjuk a tyúktojás nagyságút már biztosan nem bírná.

[A biztosítóm minden évben nyaggat, hogy kössek erre is külön biztosítst, de ellenállok. Ahogy a napelem is. :-)]

2017. márc. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ha egy sűrűbb szövésű áttetsző háló fölé lenne feszítve mondjuk 50cm magasan akkor az nem óvná meg?

Vagy akkor csökkentené a hatékonyságot, beleárnyékolna a beérező napsugarakba?

2017. márc. 2. 15:30
 3/11 anonim ***** válasza:

Jó minőségű napelemet kell venni, és akkor nem kell aggódni.

Én ezeket adom. https://www.youtube.com/watch?v=M6v2lDa8Hos

2017. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Durva, meggyőző és ez 2013-as videó, mondjuk nem tudom hogy van 30 éves napelemük.


Egy kínai elem is kibír ilyen jéggolyó tesztet? :)

2017. márc. 3. 01:04
 5/11 anonim ***** válasza:
A SolarWorld 40 éve csinál napelemet. Szerintem van tapasztalat. Konkrétan ezt a konstrukciót viszont "csak" 4 éve kezdték gyártani. Míg egy hagyományos napelem műanyag-üveg, addig ez üveg-üveg laminátum. Úgy hirdetik, hogy a szabvány tízszeresét bírja ki.
2017. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, az a truck, amivel rámentek megvolt vagy 2t, ráadásul Amerikában a hurrikánok miatt gondolom jóval erősebbek a szabványok.


Évi 2MW-os fogyasztáshoz nagyjából mennyi kiépíteni és meddig nem kell kicserélni?

2017. márc. 3. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
A SolarWorld német márka, ott is gyártják. A napelemekre nemzetközi "szabvány" van, ami az USA-ban is érvényes. Ezt a szabványt teljesíti túl tízszeresen az SW. Az élettartam az jó kérdés, tapasztalat híján csak becsülni tudjuk az SW napelemek kb.50 évig kibírják, a kérdés az, hogy a rögzítéstechnika, tető kibírja. Na meg mennyi teljesítménye marad a napelemnek, A videón egy protect modul van, arra a gyártó 30 év garit ad úgy, hogy 30 évesen még meg van a kezdő teljesítmény 91%-a. A 2MWh-át egy 1.6-2 kW rendszer megtermeli az SW-ből. Kínaiból lehet kell 2,5-3 kW, és nem biztos hogy kibír 5 évet.
2017. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért néztem amerikainak...
2017. márc. 3. 17:33
 9/11 anonim ***** válasza:
Extrém nagyságú jéggolyóknak kellene ahhoz esni. De olyankor a napelem lenne a legkisebb gondja az embernek, mert az már visz mindent.
2017. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pngrcz Grgly válasza:
2017. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!