Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy rögzül a gépi (légkulcs)...

Hogy rögzül a gépi (légkulcs) és kézi ("crova") dugófej a szerszámon? Mi a különbség a két dugófej szerszámon való rögzítése között?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne, hogy az egyszerű crova dugófejet miért lehet nehezen rárakni a légkulcsra?

#légkulcs dugófeje #dugófej légkulcshoz #dugófej kiképzése légkulcshoz és "krová"-hoz #dugófejek kiképzése
2017. márc. 3. 07:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Amivel dolgozom azon semmi. Max erősebb a rugó. Nem volna jó, ha magas fordulaton leröpülne
2017. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2017. márc. 4. 06:15
 3/10 anonim ***** válasza:
A kézi crová szárba van egy rugó, golyóval.
2017. márc. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

[link]

Igy .

2017. márc. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A légkulcsnál is ugyan úgy rugó, golyóval.

[link]

2017. márc. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszát!


Vettem egy elektromos légkulcsot (olcsóbb fajtát) és a meghajtó négyszög végén, ahová a dugó felül, csak egy rugós gyűrű van és kész. Nincs rugóval terhelt golyó, mint a kézi "krová"-nál.


Szóval ez a rugós gyűrű annyira ócska anyagból van, hogy teljesen ki van már nyílva. Felfelé még engedi a dugófejet rakni, de lefelé szinte tépni kell a dugót, mert annyira akad, szorul. Ezért tettem fel a kérdést.

2017. márc. 4. 18:14
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen, a légkulcsoknál általában ilyen rugós gyűrűt alkalmaznak nem golyót. Vedd le a rugót nyomd összébb és tedd vissza.
2017. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Csináltam már, amit "mondasz", de semmi eredmény. Ócska az anyagminőség. A rugós gyűrű alatt még egy gumigyűrű is volt, hogy a rugós gyűrűnek ne legyen akkora játéka. Azt is kiszedtem, hogy ne tartsa annyira ki a rugós gyűrűt, de így sem jó.


Néztem itt a neten, hogy komolyabb gépeknél (pl.:makita) golyó+rugós gyűrű kombinációval van megoldva a dugó rögzítése. Mondjuk azok ilyen 150-200 ezres gépek.

2017. márc. 5. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor szedd le a gyűrűt. Max könnyen leesik róla a dugó. Megnéztem az enyémet, azon már úgy elkopott a rugó, hogy simán leesik róla a dugófej, de nem szokott zavarni munka közben, pedig elég sokat és sokféle pozícióban használom.
2017. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Hogy valami jót is mondjak a gépről, ez egy extol márkájú, papír szerint 500Nm-es elektromos ütvecsavarozó. Meglepően nagyot szakít a csavarokon. Eddig még erősebb, combosabb csavarokon nem próbáltam. Szerelgetésekhez, itthoni javításokhoz szerintem maximálisan megéri az árát, ha egy ugyanekkora teljesítményű, márkásabb géphez viszonyítjuk.

2017. márc. 5. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!