Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhai páraelszívó bekötésébe...

Konyhai páraelszívó bekötésében kérném a segítségeteket. Az elszívó a falon már fent van. A csövezését hogy oldjam meg? Fix műanyagcső a falba és azon belül vigyem az alucsövet, vagy csak műanyagcső? Hogyan kötöm össze az elszívóval?

Figyelt kérdés

2017. márc. 13. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen zavarosan leírva...Mit lehet erre tanácsolni?
2017. márc. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak különböző csatlakozóidomok és csövek. Bemész egy légtechnikai szaküzletbe, elmondod mit akarsz és tudni fogják a megoldást. Egyébként a falba csak egy csövet szoktak tenni, akkora méretűt mint az elszívó kimenete. Erre már egy csőtoldóval és flexibilis csővel, vagy egy könyökkel rá lehet csatlakozni. Az anyaga lehet műanyag, horganyzott acél, vagy alumínium.
2017. márc. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor a boltban intézem.
2017. márc. 14. 08:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a következőképpen csináltam:

Vettem egy ilyet:

[link]

Keresztüldungattam a konyhafalat, PUR habbal beleragasztottam a 110-es PVC csövet. A külső felére rácsot tettem a belső végére pedig flexibilis csövet húztam, bilinccsel rögzítettem.

Ilyet:

[link]

Ezt javaslom, mert egyszerűbb vele dolgozni, mint az alumíniummal.

A flexicsövet méretre vágtam, bilinccsel rögzítettem a páraelszívó csonkjára és voila kész is ;)

2017. márc. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!