Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rotációs kapa rövid használat...

Rotációs kapa rövid használat után megáll. Lehűlés után újraindul. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Elkezdek dolgozni vele, egy darabig megy (15-30 perc) aztán elkezd kicsit puffogni, majd kihagyogat és megáll. Ha kihűl ugyanez a helyzet. Azt figyeltem, ha mélyre engedem, vagyis nagyobb a terhelés, akkor hamarabb következik be a megállás.

A gép egy OHV motoros TESCOban vásárolt 4 ütemű csoda, a tavalyi évet szinte gond nélkül csinálta végig, az ősz végén kezdődött ez az ugrálás és megállás, de akkor még nem volt túl gyakori.

Mit szedjek szét? Mit nézzek meg? Nem nagyon szerelgettem még benzinmotorokat, de 1200 nm a veteményes, és szabit vettem ki a hétre a talajelőkészítéshez, nagyon kéne a gép!!!



2017. márc. 14. 18:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gyertyagyanús.
2017. márc. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, gyertyát cseréltem, még nagyobb hőértékűt is vettem, de ugyanaz a helyzet.
2017. márc. 14. 18:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Milyen a gyertya kivétel után? Arról azért lehet következtetni a hibára.
2017. márc. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Zavar szürő nincs a gyertyapipába épitve ?

Ahogy megáll,másik hideg gyertyát betenni,azzal indul e ?

Megnézni,melegen ad e szikrát le .Lehet hogy elállitódott a levegő csavar .Nézd meg mit ir a gép könyve,ilyen hibákat szokott írni .

2017. márc. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A régi gyertya szép őzbarna, az újak még nem mentek annyit se, hogy bebarnuljanak. Hideg gyertyával sem megy rögtön, de az igaz, hogy rövidebb udő után tudom újraindítani, ha hideg gyertyát teszek bele, ebből gondolom, hogy valamiképpen a melegedéssel van összefüggésben a dolog. Gépkönyve nincs, kéz alól vettem. Az előző tulaj talán 10-15 munkaórát használta, én meg végignyomtam vele a tavalyi évet. Az ősz végén már volt hasonló tünet, de nem volt túl gyakori. Most tavasszal már az első munkaóra után jelentkeztek a tünetek, és azóta is jelen vannak.
2017. márc. 15. 08:09
 6/12 anonim ***** válasza:

Légszűrő?

Esetleg kicsit tekerni a levegő csavaron...

2017. márc. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha melegen kicsit letekered a tanksapkát, újraindul? Már jártam így, eltömődött a kis lyuk, amin levegőt kap a tartály. Én is azt hittem, hogy a melegedés miatt, de ahogy fogyott az üzemanyag a tartályból, nem ment a helyére levegő, és így a vákuum miatt nem jutott több benzin a motorba.
2017. márc. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A téli állásban történhetett valami vetemedésféleség az alkatrészekben, és a regulátornak nevezett gázkarszabályzó állítódott el. Nagy nehezen sikerült addig állogatni a felfogatását, hogy most már egy nagyobb fordulaton üzemel, és még most is fellép a melegedéskori erőtlenedés, de már csak több mint 1 óra használat után. Hát sajna, ez van. Kínai vacak, és nem azért mert kínai, hanem mert vacaknak gyártották, hogy vegyél még :) Nem baj, ha ezzel kész vagyok, utána már csak ágyásonként dolgozok vele, az meg nem fog 1 órán át tartani, a következő tavaszra meg összespórolok egy nagyobb 6 kapatagú rotára :). Köszönöm a jószándékú segítségeket emberek!
2017. márc. 16. 07:06
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen sajnos a mai világban nem a minőségre mennek hanem a mennyiségre :(


Nekünk a régi 20 éves 4 ütemű szentkirályival semmi gond nincs...

2017. márc. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ajánlottak nekem egy régi szentkirályit indián motorral, indián 45 vagy 55 nem tudom. Erről tudsz esetleg mondani valamit? Régi, de 6 kapatagos és a tulaja szerint kitűnően működik. 40 péz az ára.
2017. márc. 17. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!