Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fázis és a nulla esetében is...

Fázis és a nulla esetében is világít a fázisceruza?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem a következő lenne. Egy dugaljt cserélek le a falon, (sajnos már le van szedve és nem tudom, mi hova volt kötve). Panellakás szürke kábelek, de a szürke szigetelés alatt van szín. Egy sötét (feketés) , amihez,ha fázisceruzát érintek világít. (fázis?) A másik kettő egy kék és egy piros vezeték. Pirosra nem reagál semmit, a kékre viszont nagyon halványan világít.

Ennyiből elegendő információt kaphatok, a bekötésre?

A halványan világítós a nulla? (egyáltalán az világíthat?)


Nagyon köszönöm a válaszokat.



2017. márc. 20. 14:14
1 2
 11/16 electroman75 ***** válasza:
A mérőeszköz és az indikátor két teljesen különálló dolog. A fázis ceruza sosem volt hitelesnek mondható(sajnos sokan bedőlnek neki) és a te bibliád az MSZ 1585,1600,172 már rég a múlté, teljesen új szabványok léteznek(habár ezek alapján) Ideje fejlődnöd, javaslok egy Fluke 175-öt na ez nem ..asz át.
2017. márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

8.-as vagyok: Én azt írtam, de lehet, hogy nem volt érthető, hogy a gagyi fázisceruzák (és sajnos rengeteg van) sok esetben ott is jeleznek ahol csak közelében van egy feszültség alatt lévő vezető, és ha a 0-ra lépsz rá vele, de 1-2 cm-en belül van egy akár szigetelt fázisvezető képes bejelezni. Ezt többször kipróbáltam, tapasztaltam. Nyilván egy jóminőségű, rendes fázisceruzával lehet dolgozni, de hozzá szólásomban az ocsóért kapható gagyikról beszéltem.


MSZ 1585-höz a legújabb változata kb. 3 hónapos (MSZ 1858:2016, hatályos 2016. december 01-től). Tehát az még hatályos, és nem rég lett aktualizálva!

2017. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

"te bibliád az MSZ 1585,1600,172 már rég a múlté"

No, hát tényleg, 2016. decemberi kiadással. :D

2017. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én erősen megnéznék egy laikus kezében egy Fluke 175-öt (amúgy én nagyon nem szeretem ezt a műszert, de ezt mindenki döntse el, hogy mit szeret és mit nem).
2017. márc. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
78%
Tán van másik Fluke 175 is, mint amit én látok a neten, mert az egy 10 Mohm belső ellenállású multiméter, az éppúgy átvág, mint a gagyi fázisceruza (értsd: jelez, ha a mindkét végén levegőben lógó vezeték együtt fut feszültség alatt levő vezetékkel).
2017. márc. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az automata méréshatár választása miatt arról nem is beszélve, hogy simán átmegy mV-ba és nagyon könnyű benézni.
2017. márc. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!