Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy Bosch Gsb 1300re ütvefúró...

Egy Bosch Gsb 1300re ütvefúró megéri megvenni? Vagy ebben az árkategóriában találok jobbat is nála?

Figyelt kérdés
[link]
2017. márc. 24. 10:12
 1/7 anonim válasza:
Meg.Az ár/érték aránya ennek a legjobb.A kék Bosch elvileg profi.De kérdés,hogy mekkora lesz az igénybevétel.20 furat/év?,200 furat/év?,2000 furat/év? stb.
2017. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem éri meg, inkább vegyél pneumatikus furót, azt több mindenre lehet használni.
2017. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

ebben megkérlek részletesebben segítsetek, hogy a legjobbat válasszam!

Csak ház-körüli munkára kell, havonta egyszer kétszer.

Milyen az a pneumatikus fúrógép?

2017. márc. 24. 11:04
 4/7 A kérdező kommentje:

nos egy ilyen már jobb lenne? közben tanultam én is egy két dolgot ezekről :D

[link]

2017. márc. 24. 11:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Üdv!


A pneumatikusok általában sds plusz befogásúak,a drágább gépek tudják az sds max-ot,igaz azok induló árai inkább a 100k felé közelítenek és attól felfelé. Tény, hogy egy pneus gép tud betont is vésni,ha megfelelő az ütőerő. Ha nem kell betont fúrnod,akkor jobb választás egy ütvefúró. Jah, ha pneus gép lesz,akkor meg kell nézni,hogy jár-e hozzá másik adapter a hagyományos fúráshoz. Ha havi pár furathoz lesz,akkor még akár az obi-s sajátmárkása is jó lehet. Ha a havi pár alkalom,de keményebb, vastagabb anyagba lesz,akkor valami drágábbat érdemes nézni. Működési elv ugyanaz, a felépítés a kérdés. A noname meg saját márkás gépek sokszor csak bronz préselt persely a műanyag házba a tengelynek, egy 20ezres gépnél már 3-4 csapágyas tengelyvezetés,alkatrészellátás,országos szervízhálózat,stb.

Én azt mondom, hogy ha megengedheted, akkor érdemesebb egy picit többet költeni és az gép lesz 5 év múlva is, meg a furatok is szépek lesznek. Otthonra én személyszerint max 20ezerig mennék el,de ez rajtad áll,hogy mennyit kívánsz rá áldozni.

Márkák: (szubjektív vélemények,amik egy része tapasztalaton,más részük fórumokon olvasott tapasztalatok)

CMI,Expert,CrossTools,Hyundai,és hasonló fantázianevű társai az alap tudás és teljesítmény

Piros Einhell,Maktec,zöld Bosch kivitelfüggően már jobb anyagminőséggel és hosszabb élettartammal.

Makita,kék Bosch, Metabo, DeWalt,stb már profi,tartós használatú gépek, 20-25ezertől a csillagos égig.

Remélem sikerült kicsit segíteni és nem lett mégnagyobb a dilemma a választásban! :)


Ui.: Lehet páran megköveznek majd,hogy a Maktecet és az Einhell-t kvázi egy kalap alá vettem, ezért sorry, itt főleg az árfekvés miatt kerültek össze.

2017. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem GSB 13-asom van, ami nagyjából ugyanaz mint az 1300-as. A különbség annyi talán, hogy a 13-ason van fordulatszám szabályzó tekerőgomb, gyorstokmány, és 600 wattos. Ami kicsit csalódást okozott, az a lötyögős tokmánya. Pl. egy hatos fúrószár végén 5 mm-es elmozdulás mérhető. Ami tetszik benne, hogy indításkor nincs az a ropogó, daráló hangja, mint mondjuk sok más fúrógépnek.
2017. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább Hyundai 221-et ajánlom. Jelenleg ezt használom, napi szinten, u gerenda, zártszelvény, szögacél fúrására. Tegnap 18 mm-es acéltárcsát fúrtam vele, simán vitte. Gondolkozok, hogy veszek még 2-őt tartalékba. Amúgy Bosch licence alapján készül állítólag, jah és 900 wattos.
2017. márc. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!