Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ütvefúró vásárlásnál milyen...

Ütvefúró vásárlásnál milyen adatokat kell nézni? Teljesítmény, márka? DeWalt, Bosch, Makita?

Figyelt kérdés

2015. dec. 30. 19:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is azt kell eldönteni ,a munkádhoz kell,esetenkéán hosszabb időtartam használatra ,vagy csak esetenként otthon ?

A teljesitményt ez nagyon befolyásolja .

2015. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy a gépet betonhoz kell-e MAJD használni.


A Betonhoz (panellakások) FÚRÓKALAPÁCS kell ami SDS tokmányú ,és ez FELTÉTLEN SZÜKSÉGES paraméter!

Más unevezett sima ütvefúróval ez egy 1 kínszenvedés,mind a gépnek ,mind a a fúrónak,mind a szomszédoknak egy fölösleges kínzás.

A márka ezután jön csak,mint folytonos ipari jellegű-e az a munka..

2015. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Otthon használnám alkalmanként elsősorban lemez és fa fúrásra.
2015. dec. 30. 22:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha elsősorban lemez, fa fúrásra kell akkor nem olyan fontos gondolom az ütvefúró esetleg véső funkció, bár gondolom egy komplex gépet szeretnél amivel ha kell tudsz falat is fúrni, erre viszont csak sds+-os gép lenne a legalkalmasabb, egy gyorstokmányos átalakítóval, lényeg hogy lehessen fordulatszámot szabályoznod, forgásirányt váltani, és természetesen ütvefúró/sima fúró funkciót kapcsolni. Érdemes megnézni hány watt-os a gép teljesítménye és az ütőenergiája (joule), esetleg még a gép súlya lehet fontos bár engem nem zavar ha nehezebb egy gép lényeg a megbízhatóság. Nem tudom milyen árkategóriában gondolkozol olcsóbbak közül szerintem ez jó (otthoni használatra):

[link]

Ha komolyabb érdekel gyakorlatilag a felsorolt márkák mind nagyon jó gépeket csinálnak, személyes pozitív tapasztalatom nekem eddig a DeWalt-al volt leginkább.

[link]

2015. dec. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 apababa ***** válasza:
Ha csak fa és lemez fúrására kell egy sima akkumulátoros fúró is megteszi . litium-ionosat javaslok az nem merül le ha egy darabig nem használod akár fél évig se. De itt viszont figyelj a minöségre De Walt , hitachi , kék bosch, makita stb. természetesen nem a csúcs gépeikre gondolok.
2015. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Olyan 25 ezer körül gondoltam.
2015. dec. 31. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
A DeWalt alkalmi munkákra jó. Nem baj, ha nagyobb a teljesitmény, nem tudhatod, mit kell fúrnod a jövőben. 25-ből már jót kapni.
2015. dec. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!