Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Led izzót H7 tennék az autómba...

Oláh Imi kérdése:

Led izzót H7 tennék az autómba. Van valami áramkör a dróton és emiatt a Canbus rendszer megfelelő izzónak értékeli, de kikapcsolt állapotban villogtatja kb.40-szer, mielőtt abbahagyja. Ez bosszantó, meg hát ugye ki akar egy stroboszkóppal autózni?

Figyelt kérdés
Saab 9-3 2008 amiről szó van. Van ötletetek, hogy szüntethetném meg a villogást?

2017. márc. 27. 15:15
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%

Az gondolom egyáltalán nem zavar, hogy teljesen szabálytalan, és valószinűleg az összes szembejövő retináját kiégeti, mert nem arra van tervezve a lámpatest. De ezt a suttyóktól megszoktuk.

Maga az izzó villog egyébként. Két okból: az egyik, hogy tárol némi energiát, mert nem közvetlen a LED-ek vannak rákötve a 12V-ra, hanem egy kis elektronikán keresztül, ami bele van építve az izzóba, de ettől még nem kéne automatikusan villognia, ha nem lenne a másik ok, hogy kínai gagyi.

2017. márc. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem érzékeli H7-esnek a BCM. A villogás lehet pl. hideg diagnosztika miatt.

Vagy ne kókányolj hozzáértés nélkül vagy komoly "izzóval" próbálkozz!

2017. márc. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mitől lenne szabálytalan te suttyó? Nem xenon, hanem led. Hasznos választ vártam, nem kötekedést.
2017. márc. 27. 19:57
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Akárhol utánaolvasol,ott azt írják,hogy tilos a led fényforrás használata autóban. [link]
2017. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Út szélén bukod a rendszámot, ha megfog a rendőr, teljesen szabálytalan a dolog.


Rendes emelt fényerejű izzót vegyél bele, ha több fényt akarsz.

2017. márc. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Van ötletem.

Kidobod a pitsába a kínai, ledes vakító szarodat, és visszarakod a halogént.

2017. márc. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%

"Mitől lenne szabálytalan te suttyó? Nem xenon, hanem led."


Attól, hogy ha megnézed nem abban az egy szálban világít, ahol a sima halogén. Onnantól kezdve a lámpád, ami a halogénhez van tervezve olyan szanaszét szórja a fényt, hogy mindent világít, csak az utat nem. Persze világosabbnak fogod látni, mert az összes lehetséges környező tárgyat megvilágítja. Ez nem csak a Xenonra jellemző, hanem a LED-re is.


"Hasznos választ vártam, nem kötekedést."


Sajnos a hasznos válasz az jelen esetben kötekedés. Sajnálom, de nem írhatom azt, hogy ez így rendben van, ha nincs. Tényleg azt szeretnéd, hogy hülyeséget írjak?

2017. márc. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ok,gyerekek. Felfogtam. Több kioktatásra viszont már mem vagyok vevő. Akkor inkább ne írj semmit. Köszönöm!
2017. márc. 28. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!