Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rejtélyes elektronika. Milyen...

Napkiraly kérdése:

Rejtélyes elektronika. Milyen impulzus kapcsol?

Figyelt kérdés

Adott egy különálló épület, amelynek földszintjén 3 helyiségkköztük egy kétállásos garázs van. Kb 10 éve működik egy mozgásérzékelő az egyik helyiségben, ami a főépületben lévő riasztórendszer része.

Éjszakánként éjfél és egy óra között riasztást produkált, így az érzékelő cserélve lett kb 1 év után egy súlyhatár szabályozósra. A hiba nem múlt el, csak miután az érzékelő le lett takarva. Az emeleten található érzékelő nem jelzett.

A takarót kb 5 éve levettem, néhány hónappal ezelőttig nem volt hiba, utána minden éjjel kb 0:30 kor bejelzett , így ismét letakartam.

A szomszédos helyiségben egy lépcsőházi automata lakik, ami egy térvilágítást vezérel . Az utóbbi hetekben a térvilágítás rendszertelen időpontokban felkapcsol. Ez elméletileg csak a nyomógombok valamelyikének megnyomására történhetne.

Egy másik épületben ugyanez a típus vezérel egy másik térvilágítást. Az nem kapcsol indokolatlanul.

Arra gondolok hogy valami elektromágneses impulzus éri az épületet? Éjszakai áram vezérlés?



2017. márc. 27. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerelési, kivitelezési hiba (főleg ha a felszereléstől kezdve csinálja). Lehet valamilyen villamos zavar (elsőként a vezetett zavarokat nézném meg). Vannak szakcégek akik ezzel foglalkoznak, hogy villamos zavaroakt vizsgálnak. Érdemes esetleg őket megkeresni.
2017. márc. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A 0:30 ami érdekes a riasztó vonatkozásában. Ez nagyjából azonos az éjszakai áram bekapcsolás időpontjával (elvileg rádiófrekvencia kapcsolja). Viszont miután az érzékelő ablakát fizikailag letakarom nincs jelzés. Ez nekem arra utal, hogy tényleges mozgásra kapcsol.

A helyiség betonpadlós, tároló funkciójú (rend van). Arra gondolok, hogy egy jó bioritmusú egér végigsétál előtte ugyanakkor? Azért kételkedem itt az elektromos zavarásban, mert letakarás után nincs hiba, a súlyhatárt szabályzó jumper maximumon van, illetve a felette lévő emeleti helyiségben lévő érzékelő sosem jelez.

A világításkapcsolóban az az érdekes, hogy ez az elektromos hálózat kb. végpontja (a villanyórától legtávolabb van, így az utcai hálózatnak a másikat kellene befolyásolni, és annak kellene kigyulladnia, hogyha onnan eredne a forrás). A villamos hálózat kb 7 éves.

Ami még érdekes, hogy a hibajelenségek időpontjában minden áramtalanítva van az épületben, kivéve a garázskapu nyitómotorját.

2017. márc. 27. 22:51
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy egérre nem fog bejelezni főleg egy kisállat védett mozgásérzékelő. Egy lámpa nem tud belevilágítani valahonnan?
2017. márc. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld olyan lèpcsőházi autómatára cserèlni amire glimmlámpás nyomógombok is köthetők, ez nekem már egyszer segìtett. Esetleg árnyèkolt vezetèkek alkalmazása- csak egyik oldalon földelve.
2017. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a kèt fura berendezèsed zavarja egymást. Van közeli nyomvonaluk? Próbáld a legtávolabbi ponton elektromosan kiiktatni( kikotni) egyiket másikat
2017. márc. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A helyiségnek egy oldalablaka van (nem a mozgásérzékelő látószögében), egy nem átlátszó de fényáteresztő régi narancssárga vastag üveg van benne. Az ablak saját területre néz. Az ablak előtt ezüst színű (esetleg kissé visszaveri a fényt) újszerű salgópolc van.

A mozgásérzékelővel szemben fém nem átlátszó vasajtó, egy hengerzár hiányzik, így a zárbetét helye egy lyuk (ez majdnem szemben van a helyiség túloldalán,kb 3 méterre lévő mozgásérzékelővel). Próbáltam éjszaka mozgatni az ajtót, a mozgásérzékelőt nem hatotta meg.

Azt gondolod próbáljam elsötétíteni az ablakot és betömni a zárhenger helyét?

2017. márc. 27. 23:03
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg tegyek fázisjavítónak egy neonlámpából bontott kondenzátort a lépcsőházi automata kapcsolóbemenete és nullfázisa közé?
2017. márc. 27. 23:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nem tudom. Ez már az a szint amit látni kéne. Annyira sokrétű és sokszor egészen "hülye" a megoldás.
2017. márc. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A lámpafény jó ötlet, megpróbálom kizárni. Nem tudom a két hibának mennyi köze van egymáshoz, a mozgásérzékelő hiba elsősorban nem elektronikai hiba benyomását kelti, de érdekes hogy ugyanakkor történik mindig
2017. márc. 27. 23:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Az vezérelt "éjszakai áramot egy eltérő frekvencialökéssel kapcsolják. Az alapból 50Hz elosztói hálózat kap egy pillanatnyi 152Hz impulzust ezt érzékelik a vezérelt mérők vevői. Lehet ez hat az érzékelődre.
2017. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!