Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy húzódzkodót szeretnék...

Egy húzódzkodót szeretnék saját kezüleg csinálni, milyen vastag és milyen hosszú zártszelvényekre lenne szükség hozzá?

Figyelt kérdés

erös csövem az van, amit a tetejére heggesztenék..


Köszönöm a segítségeket! Föleg a mérnököknek!


80 kg vagyok egyébként..


2017. márc. 29. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi egy régi építésű lakásban lakunk, ahol az ajtókeretek is masszív fából vannak. Annak idején a fiamnak 1 collos vascsővet tettem be az ajtótokba keresztbe (fejmagasság fölé) és kiváló volt.
2017. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az udvarra akarom.. a feleségem azt mondta szó sem lehet róla, hogy a házban legyen.. a fekpadommal is kipenderített mint a huzat :D
2017. márc. 29. 21:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


Nem vagyok mérnök, csak falun lakó "gyerek", ahol a teherbírás becslése szemmel történik,javarészt sikeresen. Ha hegesztés lesz,akkor én azt mondom,hogy a zártszelvény nagyobb legyen,mint a cső átmérője. Vagyis ha pl 1 collos a cső, akkor legalább 30x30-as legyen a zártszelvény. Anyag/falvastagságra egy 80 kilós embert simán megtart a 2mm-es standard is,de ha biztosat akarsz,akkor 3mm-est veszel. Gondolom úgy akarod,hogy lesz egy hosszabb rész,amin keresztbe lesz a cső és mindkét "láb" két oldalról 45 fokban megtámasztva,beton alapban vagy hosszabban vas láb támasszal. Bármelyik jó és ha kap festéket is,akkor még az unokák is fogják használni.

Nem tudom, hogy hol laksz, ha van több tüzép vagy vaslerakat a környéken, érdemes mindet végigkérdezni, mert jó sokat lehet spróolni a vas árán.

Esetleg egy kombi gép, hogy húzódzkodó és lábtoló? Vagy "kampós" fekpad és húzódzkodó? :)

2017. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:
Méretezni nem fogom neked, de szemre én 40x40-est tennék. Nem azért, mert nem bírná el kisebb, hanem mert árban alig van különbség és ez azért nem csak elbírja, de ránézésre sem hat pálcikának :)
2017. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!