Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Sarokcsiszolóba milyen korongo...

Sarokcsiszolóba milyen korongot használjak, hogy biztonságosan tudjak fát vágni vele, hol lehet kapni?

Figyelt kérdés
Nem nagyobb darabokról van szó, legfeljebb parkettát meg pár centi vastag deszkát akarok vele vágni, ezt a lancelot nevű korongot láttam angol videókban (nem tudom a magyar nevét), fémvágó koronggal biztonságos ilyen kisebb fákat vágni?

2017. márc. 31. 04:41
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Fémvágó koronggal nemigen lehet, mert nagyon nagy a súrlódás, legfeljebb elégeti a fát. Favágó korong kell, ami egy körfűrész lap tulajdonképpen. Persze jól kell rögzíteni a vágandó fát, pl. satuba és két kézzel kell fogni a sarokcsiszolót. Én rendszeresen ilyen kínai bóvlit áruló kiárusításokon veszem a korongokat.
2017. márc. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én ilyet tervezek csinálni, szerintem rögzített fúróval biztonságosabb

https://www.youtube.com/watch?v=xVHI4GLFgiQ


viszont azt nem tudom mivel kellene stabilan beszorítani a fűrész korongot a fúróba.

2017. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A lancelot korong jó, mivel láncfűrész láncot használ, így van mélységhatárolás, nem tud nagyot harapni a fába. Rendes körfűrészkorong ha megakad, kitépi a kezedből a gépet, akárhogy fogod (láttam ilyet, baleset nem történt, de félelmetes látvány). A láncos viszont annyiba kerül, hogy abból már veszel egy tescós kézi körfűrészt. Esetleg 20-25 körül már egy barkács szintűt.
2017. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sarokcsiszolóval életveszélyes a favágás, hiába van rá speciális favágó korong. Ha beleakad a korong a fába akkor letépi az ujjaidat a gép.
2017. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan istentelenül drága egy barkács asztali körfűrész, hogy érdemes lenne kókányolni. Lecseréled a lapot egy apró fogazatú lapra, és kész. Nemrég vettem egyet a Vaterán 2000 Ft-ért. Rosszként árulták, mondván, hogy hol be lehet kapcsolni, hol meg nem. Volt egy sanda gyanúm, hogy nem értenek hozzá, az a baj. És valóban. Lényegében csak a beépített hőhatároló akadályozta néha a bekapcsolást, egyébként teljesen jó a gép.
2017. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkora fordulaton ha nem vagy egy állat, akkor simán nem akad be a fűrészlap a fába. Inkább akkor van baj, amikor valaki nagyon megunja az egészséget és az életet, aztán elkezd a háti (toló) oldalával vagy az orr (elülső) részével vágni a korongnak, meg amikor orral vágva fogsz valami komolyabbat épp a kis botod mögött, átvágást követően. Szép horror bír kerekedni. Be kell tartanod a szabályait. Pár éve egyszer vontam vállat, hatalmas mákom volt. Vidiás flexkoronggal pont cserje tőben vágás után fogtam egy rongydarabot, ami a földből állt ki. Letört egy fog, és kész. (Higgyétek el, óvatosan végignyomtam a foghíjas koronggal a maradék pár kezdeményt, semmi baj nem lett, a hangján nem lehetett észrevenni, és piaci korong volt, semmi probléma nem lett). Ne legyél az útjában, soha, mert bármikor lehetsz bolond, elvégre ember vagy. És ne legyél bolond! :D
2017. ápr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!