Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Vakolt téglafalat hogyan...

Vakolt téglafalat hogyan fúrjak át, hogy ne essen le egy nagy darab vakolat a túloldalon?

Figyelt kérdés

Amikor utoljára átfúrtam, a túloldalon ahol kiért a fúróhegy egy tenyérnyi területen leesett a vakolat egyben, írtó ronda lett. :(

Most ismét át kellene fúrni, egy kábelt átvezetni. Van erre valami jó megoldás, hogy ne essen le a vakolat megint?

Esetleg ha a túloldalt egy falemezt valaki rászorít a falra az segíthet? Vagy van ennél jobb megoldás? Más hogy csinálja?



2017. márc. 31. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a segítőmet arra szoktam megkérni, hogy deszkát, vagy EPS, vagy hungarocell lemezt nyomjon erőteljesen a kijöveteli zónára.

Szigetelő szalaggal megjelölöm, hogy milyen vastag a fal a fúrón. És ha már a falvastagság 90 %-át átfúrtam, akkor nem fekszem annyira neki a fúrónak, kevésbé nyomom.

2017. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
és ha esetleg ütve fúróval fúrod, leveheted az ütést is; a téglát a vídia viszi simán is.
2017. márc. 31. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A deszkás megoldás jó, de érdemes nem kézzel, hanem egy másik, 10-15 cm-es fahasábbal nyomni rá a deszkát a falra, az esetleges balesetveszély elkerülése végett, biztos ami biztos.
2017. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaja, mert ha nem is fúr bele a kezébe, de ha megkapja a deszkát és elkezd pörögni, eltöri az ujjait.
2017. márc. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A deszkás megoldás tökéletes. Mondjuk egy kőzetfúró szerintem nem fog belekapni a fába.

Sok réteg kartonpapírral is lehet.

Mélységütközőt be kell állítani hogy csak kicsit szaladhasson túl.

2017. ápr. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Segítség híján az is szóba jöhet, hogy a mélységüközővel megállsz 1 centire a fal túloldalától, és kicseréled a kőzetfúrót fémfúróra.
2017. ápr. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!