Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 400-as Szalagfuresznél a lap...

Olomouc1200 kérdése:

400-as Szalagfuresznél a lap jár előre hatra ez miért?

Figyelt kérdés
Ledobni nem dobja le de jár előre és hatra is. Mi lehet a hiba ?
2017. ápr. 4. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem valamelyik kerék üt, így folyamatosan változik a két kerék párhuzamossága.
2017. ápr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon bízom benne,hogy nem dobálja majd le vagy nem szaggatja majd
2017. ápr. 4. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:

A két szalagkerék tengelye által bezárt szög változik valamiért folyamatosan és emiatt mászkál el a szalag.

Ugyebár az egyik kerék (általában a felső), nem véletlenül van dönthetőre megcsinálva. Így lehet beállítani a szalag helyes pozícióját, hogy a fogak pont lelógjanak a kerékről, egyébként előbb utóbb visszahajtogatódnak a fogak. Ezzel gondolom sok újat nem mondtam, csak azért írtam, mert szerintem ebből a szemszögből kellene vizsgálni a problémát.


Ha eddig nem produkálta a gép a problémát akkor nyilván valami törés/kopás van a háttérben.

Elsősorban a csapágyakat nézném meg, azokat a legegyszerűbb cserélni. Láttam már olyan szinten szétkopott csapágyat, hogy a szalagkereket kézzel megmozgatva, milliméteres játék volt benne.

Másodsorban a szalagfeszítő mechanikát nézném meg, ha valami nagyon elkopott benne, esetleg eltörött, attól szintén mozoghat a kerék.

Ezenkívül a kerékdöntő mechanikát is átnézném, bár ha háztáji építésről van szó, ennek a kivitelezését nem szokták túlzásba vinni. Itt maximum valami törésre tudok gondolni, ezt azért jellemzően annyit nem állítgatja az ember hogy kikopjon.


Természetesen, ahogy az első hozzászóló is írta, a kerekek ütését is érdemes megmérni. Ha parafabandázs van rajta, az esetleg kikophatott egyenletlenre. Ez nem akkora katasztrófa, könnyen javítható.

2017. ápr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!