Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mire kell odafigyelnem hegeszt...

Mire kell odafigyelnem hegesztéskor?

Figyelt kérdés
próbamunkán 1 colos 2mm falvastagságú csövet kell hegesztenem? aki jártasabb ebben kérem segítsen.. előre is köszönöm.

2017. ápr. 21. 11:09
 1/5 bamboochatheone ***** válasza:
Milyen típusú hegesztő? Fogyóelektródás, CO esetlek AWI?
2017. ápr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél életen át tanulni kell a hegesztést,mire mondhatod hogy jó hegesztő vagy. Ne várd itt azt hogy valaki ír pár sort,és 100% varratod lesz..
2017. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Arra figyelj oda, hogy legyen hegesztő végzettséged, vagy az ott szükséges eljárásra, vagy komplex hegesztő, és hogy legyen érvényes tűzvédelmi szakvizsgád, esetleg ha követelmény, akkor az ott szükséges minősítésed is meglegyen! Sose baj, ha rutinodnál fogva kb sosem hibázol, és (szintén a rutin következtében) ha mégis baj van, kijavítod hátulütők nélkül. Az se baj, ha meglepő helyzetekben még meglepőbb, ámde alkalmas megoldással előállni hajlamos pofa vagy, bár ez a mai felhozatalban lehet, hogy már elég meredek bónusz.
2017. ápr. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez neked az állás felvételidhez kell és még nem hegesztettél csövet,akkor esélyed szinte a 0-val egyenlő.Ha autogénnel hegeszted,akkor minkét munkadarabot a hegesztés előtt megtisztítod a varrat helyén.Ez után egy szögacélban 1mm távolságra illeszted őket és 3 helyen össze tűzöd úgy ,hogy ne legyen fokos,hogy egyenes és síkban fussanak.Befogod a satuba úgy,hogy lent legyen 6 óránál a nem tűzött rész onnan elkezdve egy varrattal felviszed a tetejéig, 12 órára.A másik oldal u.így,de a befejezéskor ennek a tetején nem szabad elvenni a lángot hirtelen,ha nem át viszed az előző varrat tetejére és onnan emeled el a lángot,mert különben keletkezik egy gázbubi kráter és az eleve bukta.Semleges lánggal és 2-es pisztollyal kell hegeszteni.Kb 2 mm-re legyen a lángmag a heg.fürdőtől és tolva hegeszd és várd meg még a munkadarab olvadni kezd és csak ezután lehet a hozanyagot adagolni.A tetején mindig laposabb lesz a varrat,mint lent, kezdéskor.
2017. ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok.Azt elfelejtettem hozzátenni,hogy én sok évig ezt is hegesztettem,de 10 éve már nem.Nekem is kellene min 2-3 próba hegesztést csinálnom mire élesben menne.1 hegesztő
2017. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!