Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mitől olvadt ki a Fi relém?

Mitől olvadt ki a Fi relém?

Figyelt kérdés

2 kwnál több fogyasztás nincs rajta, 25 amperes, jó vastagok a vezetékek, égett szag volt a villanyóránál, majd egyszer csak leoldott és alul már akkor szét volt égve. (a nullnál alul de csak az egyik ágnál) ott vastag aluminium vezetékek vannak rendesen be volt kötve. Felül sajnos van egy két rézvezeték.


Kicseréltük a relét, remélem már jó lesz, de mintha megint érezném az égett szagot. Mitől van ez? Tudom, hogy az aluminium és a réz nem szeretik egymást, de két nap alatt ez nem éget szét egy relét.


2017. ápr. 22. 12:03
 1/6 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 22. 12:07
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy alu-réz nem barátok, de az alu nagyon gyorsan oxidálódik és az kiváló vezető.


Gondolom a vezetékek cseréje nem játszik.

2017. ápr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meglazult a csavaros kötés, megnőtt az átmeneti ellenállás, melegedett, szikrázhatott is. Időnként után kell húzni a bekötőcsavart.
2017. ápr. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Néztem is most nem melegszik, lekapcsoltam és meg is fogtam a vezetéket.

Remélem mostmár nem lesz vele gond. Elképzelhető, hogy ez a helyzet (meglazult csavar, vagy a rozsda miatt (mert teljesen rozsdás az egész) magasabb lett a fogyasztás? Úgy tudom a vékony vezeték növeli a fogyasztást mert nagyobb az ellenállása.

2017. ápr. 22. 13:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#2! "az alu nagyon gyorsan oxidálódik és az kiváló vezető. " No ez nekem egy ujdonság. Lehet, hogy másnak is rajtad kivül?
2017. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazat kell adnom! Az alu-oxid kiváló _szigetelő_, nem pedig vezető. Tudtam én, hiszen az alu elkók pontosan erre építenek, de valamiért a billentyűzetig más infó jutott el :D.
2017. ápr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!