Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » IBC tartályokat sorba lehet...

IBC tartályokat sorba lehet kötni?

Figyelt kérdés

Házat újítunk fel kis, félreeső faluban, ahol egyelőre nincs megoldva a stabil vízellátás. Nyáron július-augusztus körül hetekre nincs víz. Ásott kút gyenge hozamú, fúrásra nincs lehetőség (150 métert kéne lefúrni). Föld alatti tartályok, nagyon drágák, plusz a kivitelezés.


Ha a pincébe elhelyeznénk 12 IBC tartályt sorba kötve, az elegendő vizet tudna biztosítani a szárazság idejére.


Amit nem tudok: technikailag kivitelezhető 12 IBC tartály sorba kötése, hogy közlekedőedényekként működjenek?


Előre is köszi a válaszokat!



2017. máj. 1. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül. Én inkább -"T" idomokkal- párhuzamosan kötném őket.
2017. máj. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A kivezető csonkokat össze lehet hozni, így meglesz a közlekedő edény, egybe meg beleengeded a vizet. Kivitelezhető
2017. máj. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Közben nekem is beugrott, hogy T-idomokkal megoldható lehet.


További kérdésem:

Ezek a tartályok teli állapotban egymásra helyezhetőek?


A hely jobb kihasználása miatt 6-6 tartályt kéne tennem a két fal mentén, egy oldalon 3 lent és 3 rajta. Biztonságos ez?


Lebillenés ellen vasakkal rögzíthető, de a teherbírását nem ismerem.

2017. máj. 1. 11:02
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Két rétegben egymásra rakható 1900 kg töltettel, három rétegben pedig 1100 kg töltettel."

[link]

2017. máj. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2017. máj. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2017. máj. 1. 12:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100 rongy egy ilyen tartály újonnan? JÓ ÉG! Még szerencse, hogy használtan 15-ért lehet kapni.
2017. máj. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak használtan érdemes venni.


Lehetőleg olyant kell keresni, amiben korábban élelmiszeripari cuccot tároltak, különben sok vacakolás van a tisztogatással. Ha egyáltalán tisztítható.

2017. máj. 1. 20:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam is ezzel van megoldva az öntözés, 10 db tartályom van leásva a föld alá, ház tető, nyári konyha, fedett terasz, garázs, minden ezekbe vezeti az esővizet, ha tele vannak, akkor egyenesen folyik a kertbe minden víz.

Valamint nyáron kísérletezgetek már pár éve vitorlavászonnal a reggeli harmat felfogásával, most ott tartottam tavaly, hogy ködösebb párásabb reggeleken 20litert fel tudtam fogni.


A tartályok aljában van egy vékony réteg mészkő, ez fertőtleníti a vizet, gyakorlatilag olyan lesz tőle a minősége, mint egy ásványvíz.


Az öntözést az elején szivattyúval és időkapcsolóval próbáltam megoldani, de szárazabb időben 6-7nap alatt teljesen kiürítettem mindig így feladtam, ma már vödörrel öntözök hajnalonként, már 2 nyarat kihúztam így úgy hogy bő termésem is volt és egy ml-t nem öntöztem a kerticsapomról...

+mellé szalmamulcsozom.

2017. máj. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9-es, öröm olvasni, hogy vannak, akik már ennyire előre járnak!


Mi még viszonylag az elején tartunk, zömében a föld alatti munkákon vagyunk túl, meg idén tavasszal az udvart pofoztuk helyre, hogy nyáron legalább néhány hónapig élvezhessük a gyerekekkel a jó levegőt.


Meggyőződésem, ha kreatívan állunk hozzá, sok olyan probléma megoldható, ami egyébként lehetetlennek tűnik.


Azt hogy oldodtad meg, hogy a tetőről bemosott levelek ne tömítsék el folyton a csöveket?


Én emiatt átmenetileg letettem az esővízről. A falunak van egy összetákolt vízhálózata, ami ingyenes, de szárazság idején kb. 3 nap után porzik a tározó alja. Ebből gondoltam nem száraz időben pufferelni magunknak, egyszerűbb, mint a dugult csövekkel bajlódni. Bár melléképülettel együtt 230 m2-nyi épület van a telken, ami sok évnyi átlagcsapadék alapján évi 120-140 köbméter vizet tudna produkálni.


Szóval sok megoldás van még nyitva, amíg beszerezzük a tartályokat.

2017. máj. 2. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!