Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy láncfűrészem. Mi...

Van egy láncfűrészem. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Amikor vágnék vele, elkezd akadozni , szinte pattog a lánc , mintha valami követ akarnék vágni vele. Alig használt Black an Decker.(hobbi) Még meg sincs kopva a lánc és nem szorul , de mintha össze tört volna valami benne, majd szét kapcsol a biztonsági kapcsoló. De van egy régi láncom, karddal, nagyon el van félre kopva , azzal meg aránylag jól vág. Akármerről nézem a semmit nem látok rajta. Hátha találkozott már valaki ilyennel.

2017. máj. 3. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem stimmel a láncosztás. Tedd egymás mellé a két láncot, hogy az-e, aminek vetted!
2017. máj. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy az van rajta amit vele adtak . Sokáig jó volt aztán fokozatosan csinálta ezt. Először csak akkor ha szorúlt, vagy nehéz volt neki. Még élezni se kellett , csak egy kicsit igazitottam az élén.
2017. máj. 3. 17:58
 3/7 A kérdező kommentje:
De megfogom nézni a lánc kiosztást.
2017. máj. 3. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Elektromos gép?

Lekopott pár fog belül a műanyag kerékről. Nagyobb terhelésnél ugrik, nem viszi már.

A régi lánc mélységhatárolóját meg már biztos lejjebb kellene venni, mert így nem tud elég nagyot harapni a vágószem, de ezzel a kisebb erővel még megbirkózik a műanyag kerék.

2017. máj. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amennyiben nemrég vetted és garis érdemes visszavinni. Nyersz rajta pár ezret, persze csak ha nem s.o.s. kell
2017. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm. De már nem garanciás. Csak keveset volt használva. De a fogas keréknek sincs semmi baja.

Tegnap azt próbáltam, hogy a csillag keréken van a láncnak a bemarás amit ő maga koptatott ki és a tengely ha mozdul hosszirányba, akkor esetleg a lánc mellé megy picit és attól lehet. Tettem be egy hézagolót , igy nincs hossz irányú kottyanás a tengelynek. De ez se jött be.

A két lánc közt talán egymás mellett annyi különbség van hogy a régi kb 1 mm-re meg van nyúlva, és az a jobb. Az is igaz hogy a régi kopott lánc az OREGON. Az újabb meg CARLTON ??? ha jól láttam.

2017. máj. 5. 07:03
 7/7 anonim válasza:
Az elég baj ha bemarást koptatott a lánc a csillag kerékre! Csillagkerék csere!
2017. dec. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!