Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Létezik olyan alumínium...

Létezik olyan alumínium hegesztő huzal, amelyet co2 védőgázzal kell védeni nem pedig argonnal?

Figyelt kérdés
A minap sétálgattam a piacon és találtam egy orosz gépet, ami elvileg awi-zni is tud, de belefutottam ott egy olyan dobba, amin alumínium volt, viszont a leírása szerint co.-val kell védeni, és co pisztollyal adagolni. Létezik ilyen? elsősorban alu öntvényt szeretnék hegeszteni otthon. A hegesztés szépsége nem szempont, mert minden esetben méretre csiszolnálm a munkadarabot.

2017. máj. 7. 17:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Állj. Alu huzalhoz huzaltovábbító görgőket kell cserélned olyanra, amin U horony van, mert a V meglapítja a huzalt, amikor még mindig nem továbbítja rendesen. Alu huzalhoz kell a szilikon huzalvezető a kábelbe. Csak semleges védőgázt használhatsz, tehát argon, hélium. Nyilván a hélium felárát semmi nem fogja indokolni. Alu öntvényt pedig nagyon nehezen fogsz kielégítően megtisztítani, fogyóelektródás eljárással pedig messze túl rövid a hőközlés időtartama ahhoz, hogy legalább ami fölfelé igyekszik a hegfürdőben, az a felszínig jusson. Ha nem javításra kell, akkor inkább megfelelő keményforrasz lenne ideális, az tart is. Ha javítani kell, akkor létezik ilyen csoda alu pálca, szintén keményforrasztás, nagyon komoly felületi feszültsége van, egész nagy lyukakat foltoznak vele elég gyorsan a bemutató videókon, és erős alura és rézre, meglehetősen drágán.


Az alu huzaloddal a két nagy alu ötvözet kategóriából az egyiket lehet kielégítő eredménnyel hegeszteni, leginkább lemezeket, szálanyagokat.

2017. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem elsősorban motorkerékpár Öntött alkatréseihez lenne rá szükség.
2017. máj. 7. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Nehéz megtanulni annyi hőt bevinni, ami már elég a jó kötéshez, de még nem jár számottevő alakváltozással. De ha megvan, tudsz alut hegeszteni fogyóval. Feltéve, hogy összetételében odaillő huzalt használsz. És persze U hornyú görgőket, szilikonbetétes huzalspirált, argon védőgázzal. Könnyebb és erősebb jó forraszanyaggal dolgozni. Awival is sokszor kétesélyes.
2017. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!