Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bi58 vegyszer három nappal...

Bi58 vegyszer három nappal ezelőtt ért epret, fogyasztható e ez az eper mondjuk ha jól megmosom vagy lefagyasztom?

Figyelt kérdés
Uborka körüli gyomokat fújtunk le hogy ne támadják az uborkát a kártevők, és e mellett van egy epres terület a szer biztosan érte , de sajnálunk ennyi epret kidobni , ha lefagyasztjuk egy két hét múlva ehető?
2011. máj. 30. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A dokument szerint: Élelmiszer-egészségügyi várakozási idő -zöldségféléknél(borsó, káposzta, bab, stb) 28 nap, egyéb területen 14 nap. A házi lefagyasztásnál hátrány, hogy felolvadás után szétmállik az egész. Házilag nehéz kivitelezni a "gyorsfagyasztást".
2011. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hell-ikon ***** válasza:

Utólag mindig okos az ember, de talán gyomlálni legalább abban a sávban jobb lett volna...


Én semmi esetre sem etetném fel a családdal még ha jól meg is mosnád v. fagyasztanád, akkor sem.

2011. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Bi 58 az egy elég komoly rovarirtó. Nem szabad vele játszani. Egyszer én is lepermeteztem vele a fát alatta a sóskával. Megelőzés képen sarlóval levágtam, hogy véletlenül sem szedje le senki, ha nem vagyok otthon. Legjobb lesz, ha széttaposod az epret, még mielőtt valaki tudtod nélkül nem eszik belőle. Egyébként is mire ehető lenne, már le fog rohadni. Máskor a környékére se menj permetezőszerrel.
2011. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A lepermetezett epret csak két hét múlva lenne szabad leszedni, elötte nem. A fagyasztás alatt nem bomlik le benne a méreg, és ha késöbb megenné valaki, akkor halálos mérgezést kap töle.

Azt a részt, ahol rákerült a permet, szedd le és semmisitsd meg, mert nagyon veszélyes.

2011. máj. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!