Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire lehet praktikusan...

Mennyire lehet praktikusan használni olajleeresztő kannát olajcseréhez?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet praktikusan használni autó olajcseréhez műanyag olajleeresztő kannát? Van itt olyan személy, aki használt már ilyen segédeszközt olajcseréhez?


Az olajteknőből hirtelen kifolyó motorolaj nem csapódik ki a kanna oldalán lévő enyhe tölcséres kiképzésű részből? Olajleeresztés után mennyire lehet praktikusan használni ezt a kannát? Olyan dolgokra gondolok, pl.: hogy mennyire lehet praktikusan, tisztán más tartályba áttölteni a fáradtolajat? (tudom egy kicsit sok a kérdés)


Normális válaszokat előre is köszönöm!



#műanyagkanna #olajleeresztő kanna #olajcsere műanyag olajleeresztő kannával #fáradtolaj kezelése
2017. máj. 14. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Én vettem ilyet pár éve de még egyszer sem használtam pedig több kocsiban is cserélem az olajat.

Az aknadeszkára feltett normál műanyag edény sokkal praktikusabb, főleg a négyszög alakú, abból könnyű kiönteni a sarkánál.

Talán ha valaki akna nélkül cseréli jó lehet bár úgy is megemelheti a kocsit hogy aláférjen a normál edény.

2017. máj. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Azt megkérdezhetem Tőled, hogy konkrétan miért nem használtad ezt a kannát?


- Átgondolva ennek a kannának a "működését", ha az ember letekeri az olajszűrőt is a motorról, akkor már onnan is csepeg az olaj. Gondolom, hogy az a négyszög alakú, lejtős rész, ami a kanna oldalán van, nem elég nagy ahhoz, hogy az olajbetöltő nyílásból is és a szűrőfelfogató csonkból is egyszerre gyűjtse az olajat.


- Aztán használat után ezt a kannát is meg kell törölgetni, ha az ember nem szeretné, hogy az egész műhely tiszta olaj legyen.


- Az olajleeresztő edényt (kör vagy négyszög alakút) hűtőfolyadék felfogására is lehet használni. Ezt a kannát nem vagy csak nehézkesen.

2017. máj. 17. 06:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, hogy miért vettem ha nem használom.

Szimpatikus volt ott a boltban, hogy pont erre csinálták.

De mégis amikor olajcserére kerül sor akkor a hagyományos edényért nyúlok.

Egyik ok az amit te is írtál, hogy a négyszög alakú lejtős részt biztos meg kéne törölgetni ronggyal, a kiföcsögés esélye is nagyobb. Másik hogy aránylag nagy alapterülete miatt szerintem a kiöntés is nehézkes lenne az oldalán lévő nyíláson. Én tölcsérrel töltöm 5L-es olajoskannába vagy ha az nincs akkor 2L-es műa flakonba, ez a művelet nagyon könnyű egyedül is a kb 30X30-as hagyományos edényből. A leeresztőcsavar és olakszűrő távot egyik sem éri át, én külön szoktam. Amikor visszateszem a leeresztőcsavart akkor tekerem le a szűrőt és teszem át alá az edényt.

2017. máj. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hűtőfolyadék felfogására is ugyanolyan edényt használok de egy másikat, így az olajosat nem kell eltörölnöm csak beleteszem az olajos tölcsért és betolom a satupad alá.

Nem akarnám minden használat után takarítani az edényt.

2017. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm szépen a válaszod!


Szerintem is egy hagyományos olajleeresztő edényt praktikusabban lehet használni főleg, ha akna is rendelkezésre áll.

2017. máj. 17. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!