Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ki lehet takarítani? Hogyan?

Ki lehet takarítani? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok, adott egy fém hordó melyben olaj volt nyilván maradt benne. Kerti esővíz gyűjtőnek lenne hasznosítva, növények öntözéséhez. Ezt hogyan lehet belőle kitakarítani ? Én kefére és súrolószerre gondoltam, no meg rengeteg vízre ? Lehet ezt így ? Nem akarok hordót venni, ezt ideadják 500 Ft-ért. Mármint kettőt! :D Ez azért megérős dolog, főleg úgy hogy egy műanyag hordó 3000 Ft-nál kezdődik.

Előre is köszönöm a válaszokat, további szép napot kívánok mindenkinek! :)



#takarítás #olaj #hordó #esővízgyűjtés akció
2017. máj. 30. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:
2500 forintért akarsz rengeteg vegyszerrel, energiával és vízzel súrolni, és ez szerinted rentábilis?
2017. máj. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
lehet igazad van.
2017. máj. 30. 16:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha olajos hordó,akkor brigéciol+ magasnyomású.

Gondolom,a tetejét úgy is kivágod. Fejreállítva kia tűző napra,hogy minden kicsöpögjön belőle. Csak a D-3-t érdemes megvenni,a brigéciol2000 az semmit nem ér.

Bele egy virágpermetező pumpáját,és jól befújni a hordót...majd pár perc után magasnyomásúval kicsapatni. Én úgy csináltam,hogy felraktam egy féltetejű színre,így egyből ki is folyt.

Ezt 2~3x megismétled,-jó lesz. 2~3 deci brigéciollal(300pénz) meg van.

Ha még Ultra+ forró vízzel utána kimosod akár egy lovat is itathatsz belőle!(kimondottan "kényes" állat ilyen szempontból.)

2017. máj. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos vâlaszt az utolsónak. Autós boltba kapok ilyen brigicéolt vagy mit? :D
2017. máj. 31. 15:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Szinte mindenütt...

Autósbolt,festékbolt,tecsó,madarastecsó,obi,stb...

2017. máj. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
"Tecsó" Ez hatalmas, nagyon tetszik, lopom! :D
2017. máj. 31. 22:59
 7/8 A kérdező kommentje:

Bejelentem sikeresen kimostam. Ajánlottak Ultraport és ocsó' mosogatószert. Beleöntöttem fél óráig görettem, többször cseréltem a mosószeres vizet, majd 3x alaposan kimostam tiszta vízzel. A víz ingyen volt,hisz esővíz.

Hordóstól az össz költség 1000Ft.

Se szag,se olaj.

2017. jún. 20. 13:43
 8/8 A kérdező kommentje:

1 kép ahogyan a mosógép szivattyúra van kötve

[link]

2 kép a hordó belseje,kissé rozsdásodik majd kikenem

[link]

2017. jún. 20. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!