Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dömötör WC tartályom van, és...

Dömötör WC tartályom van, és állandóan csurog a víz, lehetetlen elzárni. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Eddig próbáltam sósavazni, és kioldani a vízkövet, de sajnos még mindig folyik a víz. Van valakinek ötlete, mi a teendő?


Előre is köszönök minden választ!


2010. máj. 17. 19:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
az elzárónál vízköves
2010. máj. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Elöregedett a gumi a szelepnél. Cserélni kéne. Én vízszerelőt hívtam inkább.
2010. máj. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nehéz házilag kicserélni a gumitömítést?
2010. máj. 17. 19:21
 4/12 Réti bubuzér ***** válasza:
100%

NEm. Elzárod a vizet. Kitekered a rézbetétet a csapból. (Jó nagy kulcs kell hozzá, vagy vízpumpa-fogó. A végén lesz egy gumitömítés, valszeg fajinul szétnyomva. Ezt leszeded, és teszel a helyére újat. (Praktiker, OBI stb helyeken lehet venni külön is.)

Visszaszereled, megnyitod a vizet és hurá.

Ja, éredemes befújni WD40-el is, hogy könnyebben járjon.

2010. máj. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

MIelőtt szétkapnád, mint kiskutya a lábtörlőt, nézd meg benne a vízszintet! Akkor is folyik, ha túl magasan zár a jakab-szelep. Az én tartályomban az úszó volt lyukas, nem zárt el a szelep, és a túlfolyón keresztül foly el a víz.


Ha nem magas a szint, akkor a fentebb leírtak szerint járj el.

2010. máj. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Réti bubuzér ***** válasza:
Ja, most nézem, hogy milyen is ez, ebben nincs réz szelep :) bocsesz. Valszeg az úszó lesz, mint az tanult kollegám az előbb leírta
2010. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk előfordult, hogy a leeresztő szelephez hatalmas vízkő és kavics szerű dolgok szorultak és emiatt szivárgott folyamatosan a víz. Mi is vízkőtelenítettük elötte, de ezeket a hatalmas darabokat nem tudja semmi sem feloldani. Kézzel szedegettem ki.
2010. máj. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk is dömötörünk van és hasonlóan vízkő olt. 3-4 liter ecetet öntöttem bele és jól megtisztogattam
2010. máj. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon profik vagytok Dömötör témában, köszönöm a tanácsokat! Megnézem a tömítést és az úszót, valamint megpróbálom az esetleges vízkövet is eltávolítani, remélem sikerül végére járnom a dolognak.
2010. máj. 17. 22:43
 10/12 A kérdező kommentje:

Sikerült megjavítani a tartályt! A hiba oka valóban az eldeformálódott tömítőgyűrű volt, ami helyett kemény 50 Ft-ért sikerült újat vennem. Most ismét olyan szuper, mint újkorában, nyugalmi helyzetben egy csepp vizet sem ereszt át :)


Még egyszer hálásan köszönöm mindenkinek a segítséget!

2010. máj. 23. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!