Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány darab - és milyen teljesí...

Hány darab - és milyen teljesítményű - napelem panel lenne elég egy átlagos lakás áramellátásához?

Figyelt kérdés
2 személy élne a lakásban, hamarosan költözünk, és elgondolkodtam hogy lehet megérné-e befektetni néhány napelembe. Nem vagyunk nagy igényűek, ketten élnénk benne, villanyokat nem sűrűn égetünk, tévé is maximum este megy, ellenben van egy számítógép amivel napi 12 órákat dolgozok. Lehet benne ráció, vagy valami kompromisszumos megoldás?

2017. jún. 1. 06:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Számold ki mennyi évente a villanyszámlád.

2. kérj árajánlatot napelemes rendszerre

3. a napelem 25-30 évig jól működik, 10 évente invertert kell cserélni

4. A költségeket összeadod, aztán kivonod a villanyszámládból és megkapod a nyereséged.

2017. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég sok kalkulátor kering, könnyű megbecsülni.


Én megtettem.

3800-at fizetünk havonta, ennek kiváltására 1 kw-os rendszer kellene, ami 500-600 ezer. ~13 évig semmit se nyernénk rajta. Plusz ehhez kellene kb. 6 nm tető/falfelület, ami eleve nincs is.

2017. jún. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ilyen tervekkel én màr kivárnàm, hogy Elom Musk jövõre tényleg piacra dovka e a cserepeit.
2017. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

mint írták, 10+ évig nem fog megtérülni a rendszer, utána lesz kb 10 éved amíg inygyé áramod lesz. aztán lassan de biztosan elkezd csökkenni a hatásfoka a rendszernek. végül "lejár a jótállás" és kezdődik minden előröl.

először is nézd meg, hogy egyáltalán van e olyan tetőrészed amire hatékonyan fel lehet szerelni, egy észak-déli fekvésű nyeregtető például full alkalmatlan, mivel a napsugarak beesési szöge a legszarabb hatásfokot adja.

szóval először tájolás, ha ez oké akkor éves fogyasztás, majd jöhet a számolás mekkora rendszer kell.

a közhiedelemmel ellentétben a szolgáltatók nem fognak fizetni neked a plusz áramért, tehát érdemes pontosan méretezni max 10-15% ráhagyással.

nyilván a nyáron megtermelt plusz áramot, amit a hálózatba betermeltél, télen a borús napokon kiveszed.

2 éve én is gondolkodtam a napelemben, de nekem minimum 1,5 millió lett volna csak az anyag, szerencsére magam is fel tudtam volna szerelni, szóval munkadíjt spóroltam volna, de mégsem vágtam bele.

inkább lecseréltem az összes fényforrást LED-esre, igaz ez majdnem 100 ezerbe került, mivel a jobb minőségű német gyártmányokat választottam az olcsó kínai helyett.

így le tudtam faragni a havi villanyszámlából 3500 forintot, és idén először nem kellett ráfizetnem az éves leolvasásnál az álltalányra!!! sőt még 9 ezer forint pluszban is vagyok :D

egy űbermegaprofi gémer géped van, aminek a tápja min 750W-os?

mert igazból ha csak ez az egy nagy fogyasztód van, ez miatt felesleges napelembe fektetni.

bár ez csak az én véleményem.

a mai modern tv-k meg ha csak nem egy 2 méteres házi mozi, akkor 80-120 wattal elzörögnek

2017. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen elég erős gépem van pont ekkora a fogyasztása. Lehetett volna még rág költeni de így is egy nagyon erős gép, bár azt mondták mikor összeállították hogy ugye modern technológia és kevesebbet is fogyaszt mint a "égi bestiák"


egy elektromos főzőlapunk lesz még idővel beszerelve meg a hűt meg a tévé, mindkettő új lesz, tehát ezeket érdemes még beleszámolni, meg ezek a ledes égők nagyon jól hangzanak el is gondolkodtunk most rajtuk.

2017. jún. 2. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:
A gémer gépen kívül természetesen hűtőszekrényed, mosógéped és vasalód is van, ami eszi az áramot. Visszamenőleg meg kell nézni, hogy egy év alatt mennyi kWh áramot fogyasztottál. (Össze kell adni az áramszámlákon és az elszámoló számlán szereplő kWh-kat.) Azt el kell osztani 1100-zal, és kijön, hogy az elmúlt évben hány kilowattos napelemrendszer termelte volna meg az áramodat. (Magyarországon átlagosan 1100 kWh áramot termel ugyanis egy 1 kW teljesítményű napelem)
2017. jún. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"a közhiedelemmel ellentétben a szolgáltatók nem fognak fizetni neked a plusz áramért,"

Na, ez így, ebben a formában nem egészen helytálló. Ha olyan rendszered van, ami megfelel a követelményeknek, átveszik a nappal megtermelt áramodat. Természetesen nem teljes áron, hisz lejön belőle egy sereg díj, de még így is megérné, ha nem csak ketten lennétek, és nem egy-két klíma is zörögne a lakásban.

2017. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!