Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 12 voltos házi vízmű?

12 voltos házi vízmű?

Figyelt kérdés

A fent említett eszközre lenne szükségem,de nem találok ilyet. Egy videót leltem, de semmi infó (érthetetlen, pedig cég rakta fel, de akkor meg minek?).

Szóval arra gondoltam, vennék egy házi vízműt és a szivattyúját lecserélném eyg 12 voltosra ( [link] Lehetséges ez, vagy akkor teljes egészében rakjak egyet össze (kiegyenlítő tartály, szivattyú, nyomáskapcsoló, stb.)?

Köszönöm


2017. jún. 3. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Te tudod, miért pont erre van szükséged.

Ám vedd viszont figyelembe, hogy ugyanakkora teljesítmény eléréséhez -a hatásfok figyelembevétele nélkül- 230/12-szeres áramra lesz szükséged. A vezeték méretezésénél ezt NE HAGYD KI!

2017. jún. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A rover marina 25-12v nem alkalmas hidroforhoz,mert eleve nem nagy nyomású a szivattyúja,és nagyon kevés az üzemi nyomás.

(12M Hmax) azaz 1,2Bar és az nudli.

[link]

2017. jún. 4. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A házi vízműnek esetleg a villanymotor lehetne 12 Voltos, a többi része ugyan olyan kell hogy legyen.
2017. jún. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az gyenge lesz. Nem várhatsz el egy 12voltos motortól ugyanolyan teljesítményt.
2017. jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Heló!

Igen, közben eszembe jutott nekem is, hogy a megfelelő bar nyomás miatt a fent linkelt szivattyxú nem jó, de találtam jobbakat (itt van 4,8 baros is).

[link]

2017. jún. 4. 10:58
 6/6 A kérdező kommentje:
...ja, azért van ilyenre szükségem, mert nincs áram a telken (zártkert).
2017. jún. 4. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!