Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen jó rezgés csillapító...

Milyen jó rezgés csillapító anyag van, ami nem vezeti a rezgés (búgás) által keltett hangot?

Figyelt kérdés

Térfigyelő kamera rendszer rögzítő egységéről lenne szó.

A készülék alapból nem hangos, állítólag a piacon kaphatóak közül ez a legcsendesebb, de a benne lévő merevlemeznek van egy alap búgós hangja, ami éjszaka teljes csendben nagyon zavaró.

Jelenleg a hálószobában van (mivel itt lehetett bevezetni az összes kábelt) az egyik üvegajtós szekrényben elhelyezve.

A baj ott kezdődött, hogy a rögzítő egy polcon van a szekrényben, és a búgást csak felerősíti a szekrény.

Eleinte kívül volt, de ott meg a merevlemez kerregése volt zavaró, mert ha mozgást érzékelt a kamera akkor elkezdett felvenni és zakatolt.

Tettem alá EPS-t, az ugyan úgy vezette a hangot, tettem alá gumi lapot, ez még rosszabb volt.

Ami bevált az 1,5 centis polifoam, ez szinte teljesen "elnémította" a búgást, viszont egy-két hétnél tovább nem bírja (duplán rakva se) mert a készülék súlya alatt a kis talpaknál összetömörödik, és elveszti a rezgéscsillapító tulajdonságát..

Milyen más anyagot próbálhatnék még ki?

Nyilván SSD lenne a legjobb megoldás, de jelenleg nincs pénzem egy 2-3 TB-ra


2017. jún. 13. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam valami ilyesmi cuccot homokkal töltött tálcában. Lehet, hogy hülyeség.
2017. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hülyén fog hangzani, de sokat segítene, ha fel tudnád akasztani, hogy ne érjen a szekrényhez. Persze nem szilárdan, hanem hogy tudjon lengeni, majdhogynem felspárgázni. Így a rezgés nem jutna át a szekrényre.


A másik ami opció, hogy egy külön kis polcot készítesz neki, és a négy sarkán gumiharmonikát teszel alá. Mivel az össze tud nyomodni, így a rezgéseket nem viszi át, és viszonylag tartós.

2017. jún. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a felfüggesztés lehet a jó megoldás, pl. gumipókkal.
2017. jún. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy jó a polifoam is, ha az bevált, csak a készülék talpainak támasztó felületét kell megnövelni, hogy nagyobb felületen támaszkodjon a polifoamra, így ne tudjon olyan gyorsan betömörödni alatta.
2017. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett a megoldás? Én is keresek ilyen anyagot ha létezik egyáltalán :)
2021. júl. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!