Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Viking Ivótülökhöz milyen...

Bwung12 kérdése:

Viking Ivótülökhöz milyen lakkot használjak?

Figyelt kérdés
Jött az ötlet, hogy fából csinálnék egy tülök szerű ivóalkalmatosságot, saját kezűleg faragni, égetni, díszíteni. Probléma ott kezdődik, hogy nem csak dísznek, hanem mondjuk, haverokkal ebből sörözni. Az a kérdés, hogy van e olyan lakk, vagy bevonó réteg, ami nem fedi el a mintát, de emellett, ha sört, bort, bármi alkoholt öntök bele, nem fog kioldódni belőle semmi, és nem mérgezem meg magam, se rossz ízt nem okozni. Remélem tudtok segíteni.

2017. jún. 21. 02:17
 1/9 anonim ***** válasza:
mindegy csak ne körömlakkot ha ez segít jó tudom hogy nem
2017. jún. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem szerzel be eredeti tülköt? Nem kell hozzá semmilyen lakk, nem mérgezed magad stb. Nem túl praktikus egyébként, mivel nem áll meg, nem lehet lerakni.
2017. jún. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Eredetivel az a bajom, hogy 45-50 dollár... ráadásul nincs olyan ami kéne. És ez meg csak egy próbának indulna, és a lakk érdekelne csak. Támasztékot meg lehet csinálni rá,hogy le lehessen tenni. Bár a sörösüveget is viszi magával az ember egy társaságban
2017. jún. 21. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Fát étkezési célra nem ajánlott lakkozni, ha csak nem akarsz szivacsos agyat. Paraffinolajjal szokták kezelni a fa eszközöket, tálakat. És még nem tudom, milyen fát akarsz használni, de a fenyőt kerüld el.
2017. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40-50 dollár???? Ugyan kérlek, bemégy a vágóhídra kérsz egyet, ott az szemét!!!!!
2017. jún. 22. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

40-50 dollár mint eredeti, megmunkált tülökről van szó, és még a fa fajtát sem döntöttem el, csak elgondolás, nagyvonalakban meggyfa, a színe miatt, vagy valamilyen gyümölcsfa. De akkor 2 dolog:

1. A parafinolajtól nem lenne bajom ha többszöri alkalommal sört iszok belőle?

2. Milyen typusú fából érdemes ezt megcsinálni? Itt számomra nem feltétlen fontos az erezek vagy a szín mintája, hanem annyi, hogy ne legyen rossz tőle.

2017. júl. 2. 20:50
 7/9 A kérdező kommentje:

bocsi az előzőért, tapipad beleért

*nem feltétlenül fontos az erezet mintája vagy a szín

2017. júl. 2. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, lehet én vagyok kretén, de a tülök az a szarvasmarha szarvának a szaru része. Te valami fakupát akarsz, nem ivótülköt.
2017. júl. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Teljesen megragadtad a kérdés lényegét... igen eredetileg marha szaru, igen fából fargnék valamit, ne keressetek csomót a kákón...
2017. júl. 2. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!