Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Használtan láncfűrészt?

Használtan láncfűrészt?

Figyelt kérdés
Mennyire rizikós használtan venni egy láncfűrészt?Konkrétan egy Stihlről lenne szó.Esztétikailag jó állapotban van,megkímélt, látszik hogy vigyáztak rá.Viszont a belsejébe nem lát bele az ember + laikus vagyok.Milyen nagyobb/rejtett problémák léphetnek fel?Mondjuk egy 10 éves gépen már kellhet nagyobb (anyagilag húzósabb) alkatrészeket cserélni, annak ellenére is hogy rendeltetés szerűen használták?Most itt nem a láncra, berántó zsinórra vagy légszűrőre gondolok, nyilván ezek elhasználódnak, meg nem is olyan nagy összeg.Csak arra lennék kíváncsi hogy általában mennyit bírnak ezek a gépek, és hogy megéri-e egy használt gép vásárlása, vagy inkább újat érdemes?Mert ha mondjuk bedöglik valami rajta akkor már ott vagyok az új áránál.Amúgy az újakkal csak annyi a problémám, hogy mintha romlott volna a minőségük, a régebbi típusukéhoz képest.Értem ezalatt pl. a fűrész külső műanyag borítását, nem túl meggyőző ami a tartósságát illeti, aztán lehet ,hogy ez nem így van.Mindegy, nekem ezek a régebbi típusok jobban tetszenek, csak hát nem tudom hogy megér-e annyit.

2017. jún. 25. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
73%

Nekem is jobban tetszett az úgymond nullás széria, tehát az MS 260, 460, 660 szemben az MS 261, 461, 661-el. A műanyag már a nullás szériánál is megvolt a súlycsökkentés miatt.


Favágó ismerősöm 10 éve használ MS 660-ast, s még csak láncot, lapot kellett rajta cserélni, azonban igaz, hogy nem megy napi 6 tankot.


Milyet szeretnél venni, és mennyiért? Használtban én csak profi gépet vennék, tehát 260 és a nagyobb testvérei. Szoktak olyan használtat is árulni, amit maga a szerviz újít fel. Az elég korrekt. Mindenképpen vigyél olyat magaddal, aki ért hozzá, s vágjatok is vele. Egy szerelő vagy favágó már a hangjából megmondja, hogy jó-e vagy sem.


Mire szeretnéd használni?


Amúgy lehet még a régebbi típusból is új, dobozos gépet venni. Fogalmam sincs, hogyan csinálják. De tessék:


[link]


Mi 2010-ben vettünk ilyet akciósan 175 ezerért. A miheztartás végett az MS 261-es most 225 ezer. Tehát a hirdetésben szereplő összegért ez a fűrész AJÁNDÉK!

2017. jún. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

használt láncfűrészt én csak olyantól vennék, akit ismerek.

nagyon sokat jelent hogy pl. milyen keverő olajjal használták az évek alatt. mert ugye sokan sajnálnak kiadni 4-5 ezer forintot a jobb fajta olajra, és inkább megveszik az ezer forintosat, ami ugye nem a legjobb a gépnek.

meg hát egy 10 éves gépet már nagyon nem éri megvenni, mert ki tudja mennyi üzemóra van benne. ha rendesen is használták akkor is eljár felette az idő, fárad az anyag stb.

kérdés hogy mennyi pénzed van rá, és hogy egy új és a régi között mennyi a különbség.

sok Sthil géppel (nem csak láncfűrésszel) dolgoztam már, szerintem nem romlott a minősége. az utóbbi időben rámentek a súly csökkentésre, ezért sokat faragtak a burkolatokból, de ez nem ment a minőség rovására.

nekem egy MS 461 láncfűrészem, és egy FS 510 C-EM fűkaszám van Sthil-ből, teljesen meg vagyok vele elégedve. igaz ezek már professzionális felhasználásra vannak.

ács ismerősöm használ kisebb, alacsonyabb teljesítményű láncfűrészeket, tetőn ugye könnyebb ezeket mozgatni.

ő már lassan 15 éve csak Sthil-t vesz, teljesen meg van elégedve a fiatal pl. 2015-ös modellekkel is.


ha mindenképpen használt gépet akarsz venni, akkor 1 perc finom járatás után húzzál neki egy kövéret. ha kipörög szépen akkor nincs gond. ha fullad, tortyog, esetleg ledadog akkor már valami van. lehet csak retkes a légszűrője, vagy a levegő-üzemanyag keverék van elállítódva (időnként amúgy is érdemes kalibrálni), ezeket pár perc alatt lehet orvosolni. viszont csinálhatja ezt a kompresszió hiánya miatt is. az meg már nem olcsó mulatság.

érdemes még üzemi hőmérsékleten az alapjáratot figyelni, hogy szépen meg e tartja. ha idegbeteg módon jár, esetleg le is áll, az megint csak lehet rossz beállítás, vagy kopott motor.

egyébként egy lánc+láncvezető azért nem olcsó, a kettő együtt simán 10 ezer felett van.

szóval ha a láncot nem is, de a láncvezetőt érdemes megnézni, mennyire van szétkopva, van e "válla".

a csillagkereket is meg lehet nézni, ha már nagyon bemarta a lánc akkor lassan de biztosan cserére érett, ami megint plusz 5 ezer.

egy valamit elfelejtettél, hogy végül is mire akarod használni?

alkalmi tűzifa darabolásra egy MS 180 vagy 181 is megteszi, ha csak évente pár napot használnád.

ha komolyabb mennyiségű és átmérőjű fákat akarsz vágni, akkor min az MS 2.. kategóriában keresgélj.

2017. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Én semmiképp nem vennék használt láncfűrészt. Aki használja és ért hozzá tudja mikor jön el a pillanat mikor már jobb megszabadulni egy géptől. Nem szeretnék egy ilyet kifogni.
2017. jún. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a tanácsokat.Most már én is úgy gondolom, hogy jobban járnék egy új géppel.
2017. jún. 26. 22:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Rengetegen árulnak szinte új gépet majdnem fél áron,vagy teljesen újat mert kell neki a pénz. Ezeket kell nézegetni és garantáltan jobban jársz mint egy zsír újjal ami a 200+ ezres árát otthoni használatban nem igazán éri meg.Van egy rakás öreg gép is amit még x éves korában is érdemes megvenni pl 024-026 ,százszor többet érnek mint egy új Ms171 .
2020. jan. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!