Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel tudnám a klíma "mókusker...

Mivel tudnám a klíma "mókuskerekét" tiszítani?

Figyelt kérdés
Kezdenek megtelepedni benne a baktériumok. Magas nyomású gőzzel óvatosan megpróbálhatom leszedni,vagy ez árthat a berendezésnek?

2017. jún. 28. 17:07
 1/4 anonim válasza:
Klímatisztító habbal, befujod a oldalfali klíma légkivezetőjébe, ha mobíl klímád van szintén a légkivezetőbe
2017. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A gőz nem fogja leszedni, már próbáltam. Én magasnyomású mosóval szoktam tisztítani.
2017. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 30. 11:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha, ez megtörtént, akkor azt jelenti, hogy elhanyagoltad, és már az elején sem tartottad karban, ami azt is jelenti, hogy a garanciális feltételeket, sem teljesítetted. Az alapgarancia 1 év, de az ismertebb klímáknál 2-5 év kiterjesztett garancia ma már általános. Minden készülék papírja tartalmazza a feltételeket, amivel él a garancia, mikor és hogyan kell a karbantartásokat elvégezni. Garancia időn belül ezt csak klímaszerelő végezheti, 2-ik, 3-ik személy nem nyúlhat a klímához, mert ugrik a garancia. Ha, letelt csinálhatod magad, de csak a saját felelősségedre! Ha, már szabad szemmel látható a ventilátoron a szennyeződés, a legtöbb esetben helyben neki sem állnak, beviszik a szervizbe és ott darabokra szedik, minden alkatrészt külön fertőtlenítenek, majd összeszerelik, visszaviszik és újra üzembe helyezik. EZ AZ AMIT NEM KELLENE MEGVÁRNI! Viszont ez szakszerű!


A gőz és szabadvizes tisztítás felejtő, látványos ugyan, de semmit nem ér, sőt, inkább árt. Egy rendszeresen karbantartott klímát, nem kell szétszedni, tisztítása a következő: 1. filter tisztítása vegyszerrel, és nem csak vízzel, itt az összes filtert kell tisztítani, de nem lehet mindegyiket vegyszerrel pl. plazma. ion, stb. 2. második körben a kültér/beltéri hőcserélő és ventilátorok tisztítása, (vegyszerrel is) 3. a kondenzvízcső tisztítása 4. elektromos kábelek/kötések/szigetelés ellenőrzése szükség szerint nyomás, és a mechanikai tartóelemek vizsgálata a kültérinél (ami rossz azt cserélni kell, de az feláras) Egy rendszeresen karbantartás olcsón kijön, de egy elhanyagolt klímára nagyon ráfizet a tulajdonos, akár dupla, vagy tripla összeget is, nem csak a munkadíj, de az elhasznált vegyszerek miatt is. Tudom, mert ezt csinálom, majdnem 20 éve már, lakás/ipari klímák karbantartása. Egy natúr split tisztítása 20 perctől akár 90 percig is tarthat, ez állapot és helyzetfüggő.


Tömören írtam le, de a módszerek különbözőek, az aktív tisztító (vegyszerek) kaphatóak hűtés/klímatechnikai szakboltban kültéri/beltérihez itt nem a habra és spray változatra gondolok, mert az alap, ezek a vegyszerek kannában kaphatóak 17-34.000 forint között. Egy ilyen karbantartás után a következőkkel nem fogunk találkozni: vírus, baktérium, penész és persze a kellemetlen szagok eltűnnek.

2018. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!