Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Alumínium (klíma cső) forraszt...

Alumínium (klíma cső) forrasztása hegesztése otthon? Többi lentebb.

Figyelt kérdés

Kedves olvasó!


Szeretném megkérdezni hogy hogyan tudnám megvalósítani otthon a a gépkocsim klíma csövének javítását forrasztását? Igazából még nem tudom hogy lyukas e ez majd a nyomás próbával fog eldőlni ,csak éppen ma szereltem be és nem minden volt tökéletesen passzentos egy-egy csövet hajlítani kellett de egyiken megcsúszott a fogó és kicsit belenyomott 1-2 tized millimétert kb

sajnos ha tényleg átlyukadt akkor 30.000ft annyim meg sajnos nincsen most, egy 10 centis csőre meg sokallom, igaz ezek bontottak.A képen látható vagyis kb ilyen gázégőm lenne hozzá [link]

még gondolom kell hozzá forrasztó anyag, megtudnátok nekem mondani hogy kb mennyibe kerülhet 1 szál illetve hogy hol tudnék egyet vásárolni?

Köszönöm hogy elolvasta/d.



2016. júl. 15. 22:21
 1/7 electroman75 ***** válasza:
Hát ezzel a gáz égővel maximum a kocsit tudod felgyújtani. Az alu cső nem forrasztható, csak hegeszthető hozzávaló hegesztő géppel segéd anyagokkal, ami ha jól feltételezek neked nincs otthon.
2016. júl. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hegesztés felejtős. Esetleges forrasztás szóba jöhet, de ahoz is gyakorlat és tapasztalat kell.
2016. júl. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy gyakorlott awi hegesztő talán meg tudja csinálni.
2016. júl. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

igazából ebből a videóból gondoltam hogy lehetséges lehet


https://www.youtube.com/watch?v=vSrPe-HwOgY

2016. júl. 16. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Előtte gyakoroljál valamin. ha már forrasztottál rezet, hegesztettél, akkor menni fog pár próba után.
2016. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet venni hegesztőboltok némelyikében (pl szív utcaiban múltkor volt) egy úgynevezett Alu-Forr 300-as lágyforrasztó pálcát. Ezzel van esélyed, de hozzáteszem, hogy nem lesz egyszerű. Az alu nagyon nehezen kezelhető olvadékként, könnyen összerogy, és még nem is beszéltem az oxidrétegéről.


Úgy tudom amúgy, hogy elég drága cucc. Most nem akarok hülyeséget mondani, de mintha 5-6ezer forint lett volna egy csomag, és egy csomagban talán ha 6 szálat láttam.

2016. júl. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne szenvedjél vele, mert csak még jobban elcseszed.

Megoldás:

Ragasszad be és kész!

2016. júl. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!