Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Magamnak raktam le PVC szőnyeg...

Magamnak raktam le PVC szőnyeget. Úgy tűnt rendben van. De aztán helyenként besárgult. El lehet tüntetni a foltokat?

Figyelt kérdés
Először raktam le a konyhába PVC szőnyeget. Pattex ragasztót használtam. Első nap úgy tűnt, szépen sikerült,de egy napra rá,a halvány rózsaszín szőnyegen ronda sárga foltok lettek - ott, ahol a ragasztó érte. A használati utasításban,sőt,az interneten sincs erre való figyelmeztetés. Óriási hibának tartom, hogy a ragasztó nem színtelen,és ilyen csúnya foltot hagy. El lehet valahogy tüntetni a sárga foltot? Vagy vehetek új PVC-t? Mire kell ilyenkor vigyázni,hogy ne sárguljon be?

2017. júl. 6. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:

milyen aljú a padlószőnyeg ?

latex vagy filc?

2017. júl. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hagyományos PVC műanyag.
2017. júl. 6. 21:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kémia reakció miatt sárgult el (de lehetett az UV-tól is, nem írtad milyen pvc). Vehetsz újat.
2017. júl. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A ragasztó felkenése után meg kell várni, hogy a ragasztó egyenletesen besárguljon és csak utána szabad rátenni a PVC-t. Így csináltad? Mert akkor garanciában ki kell cserélniük.

Mi is mostanában csináltuk, ezért megnéztük előtte ezt a videót és ebben ez elhangzik.

https://www.youtube.com/watch?v=iqWfciBymLQ

Nem hiszem, hogy eltüntethetők a sárga foltok, mert nagy valószínűséggel az anyag oxidálódott, ami maradandó károsodás.

Ettől függetlenül vedd fel az üzlettel a kapcsolatot, mert hátha érvényesítheted a garanciát, anyaghibára hivatkozva.

Egy próbát megér!

2017. júl. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen - végül vettem új PVC-t - szerencsére ez már szépen sikerült! Igen, valószínűleg túl hamar tettem rá a szőnyeget, és ez károsította. De akkor is abszurdum - nem is volt erre irányuló figyelmeztetés! Csalódtam a Pattexban,most Diego saját márkás víz alapú ragasztót vettem, ezzel sokkal könnyebb volt dolgozni!
2017. júl. 7. 23:18
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
Az hogy nem tartod be a technológiai előírásokat attól még nem az anyag rossz.
2017. júl. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!