Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyire illik egy ilyen fa...

Mennyire illik egy ilyen fa parketta szerű lap a nappaliba? Tartós, és hosszú életű megoldást keresek. Jelenleg fenyőfa laminált van letéve, de sajnos a trágya munka miatt amit az úriember végzett aki letette nekem, sajnos jön széjjel helyenként ) :

Figyelt kérdés

nem egyenlítette ki az aljzatot...


[link]


2015. febr. 18. 18:59
 1/6 A kérdező kommentje:
Még ez is marha jól fest sztem [link]
2015. febr. 18. 19:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, hogy egy nappaliban csak laminált parkettával lehet burkolni, én simán lerakatnám ilyennel, ha tetszik. És szerintem jól is néz ki, és ahogy írtad, tartósabb a laminált parkettánál. Fontos az is, hogy könnyebb a tisztítása, kevésbé érzékeny éles, vagy nehéz tárgyakra. Nálam pl egy asztalról leeső kapocstűző gépnek (klasszikus SAX gyártmány, a maga masszív tömegével) sikerült olyan sérülést ütni a laminált padlón, ami látható, és ronda azóta is. Ha most csináltatnám a lakás belsejét, én is elgondolkodnék ilyen megoldáson.
2015. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne járólap a nappaliban? Tartós és szép is.

(igaz, én ha járólapot tennék le, akkor kőmintázatú lenne, nem szeretem a másnak látszó dolgokat, de ez már az én mániám)

Tartós, könnyű takarítani, de egy leeső fém tűzőgép ezen is nyomot hagyhat, csorbulhat.

Ami ellene szól: hidegebb mint a parketta vagy a szőnyegpadló, ezért cipő-papucs ajánlott; a hangot, lépészajt jobban vezeti, ez társasházban, panelben problémát okozhat (habár vannak lépészajt csökkentők).

Nem írtad milyen lakás.

Családi házban minden további nélkül ajánlom, társasházban a fenti két szempontot figyelembe véve.

2015. febr. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha neked tetszik, miért ne? Nálunk is kő van a nappaliban, igaz kő hatású, nekem se tetszenek a fának kinéző, de nem az dolgok.

De. Ha ilyen hosszú szálú darabok mellett döntesz (ha jól láttam, ez 90 cm), akkor jó burkoló kell, mert egy nem jól kiegyenlített aljzaton nagyon randa lehet. Mindenképp rá kell szánni egy alapos és precíz aljzatkiegyenlítésre a pénzt és időt.

2015. febr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen csináltass aljzatkiegyenlítést. Milyen fűtésed van? Nálunk pl. padlófűtés van, és ehhez járólap a teljes földszinten.
2015. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
85 - és mindenki- ez egy társasházi öröklakás, nem is rossz helyen :) igazából, nem igen érdekel a 2 szempont, mert ha zavarja, tegyen fel hangszigetelőt, vagy akár fel is jelenthet, semmit nem ér vele, ugyanis semmi szabálytalant nem tettem. ne vedd támadásnak!!! én a Mapei Ultraplan Renovation aljzatkiegyenlítő-re gondoltam, hogy veszek belőle egy jó pár zsákot, és a leírtak szerint elterítem...
2015. febr. 19. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!