Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen ragasztók vannak,...

Milyen ragasztók vannak, amelyek egészségre nem károsak, természetes összetevőkből állnak?

Figyelt kérdés

Ezt a kínai pillanatragasztót:

[link]

és a hasonlókat szeretném elkerülni a közeljövőben, és helyettesíteni valamivel, ami nem öl meg.


(Cipőragasztáshoz használtam több tubussal is.

A használati utasításban ott van ugyan, hogy "ne lélegezze be a felszálló gőzt", de az nincs ott, hogy ehhez nem elegendő a szintén oda írt: " szabad levegőn ill. nyitott ablaknál való használat". Még sállal is bekötöttem az orrom, de próbálkoztam egészségügyi maszkkal is. Mégis éreztem. És teljesen tönkretette a légcsövemet, hörgőimet. Hónapokig szenvedtem tőle, és még mind a mai napig előjön. Ehhez gázmaszk kéne! És az nincs oda írva.)


Köszönöm a segítséget!



2017. júl. 7. 17:00
 1/8 bamboochatheone ***** válasza:
70%

Komolyan vannak akik ennyire visszamaradottak? A ragasztók nem lepkefingból és szamárköhögésből állnak hanem elég mérgező vegyszerekből. Így ha normálisan akar ragasztani az ember akkor muszáj elviselnie a szagokat. Ajánlom a 3M arcmaszkját aktívszenes betéttel. Vagy egy elszívókamrát.

[link]

2017. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem védelmi eszközt kérdeztem, hanem olyan ragasztót ami nem káros.

Ez már csak azért sem megoldás, mert amikor a cipő, amelyet ragasztottam, megázott, éreztem hogy párolog.

2017. júl. 7. 17:55
 3/8 anonim ***** válasza:
csiriz, enyv. (Utóbbi marha büdös)
2017. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A cipő (bőr, gumi, ruha részeinek) ragasztására használhatók?
2017. júl. 7. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Használj lisztes pépet.

Ragasztani azt nem igazán lehet vele, de viszont nyugodtan szagolgathatod egész nap.

2017. júl. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Lehet érdemes lenne orvoshoz menned. Tény hogy irritáló, szúrós szaga van, hiszen mégis cianoakrilát, de azért ha nem hajoltál fölé, és volt szellőzés, akkor nem lenne szabad ilyen tüneteket produkáljon. Én gyakran használok zárt helyen, és ilyen problémám még nem volt.


Hogy érdemileg hozzászóljak, eleve alkalmatlan komolyabb cipőjavításhoz. Én inkább palmatex-et használnék (ez is oldószeres, de sokkal kevésbé szúrós mint a pillanatragasztó. Lehet kapni kis tubusban is cipőragasztóként.


www.pattex.hu/hu/termekek/kontaktragasztok/palmatex.html


[link]

2017. júl. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja, és bőrt bőrrel, természetes textíliával tudsz ragasztani PVA ragaszóval is (faragasztó), na ennek szerintem semmi szaga nincsen.
2017. júl. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hiába használsz maszkokat meg textilt az arcod elé, ezek a gázokat-gőzöket nem kötik meg egyáltalán. Csupán logikusan nézzed, hogy a levegő átmegy rajtuk és nincs megkötő anyag mint a gázálarcokban.

Cipő ragasztáshoz meg rugalmas maradó ragasztó kell, a pillanatragasztók nem igazán ilyenek.

2017. júl. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!