Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egyedülálló nők hogy oldják...

Egyedülálló nők hogy oldják meg a kisebb javításokat, szereléseket a lakásban?

Figyelt kérdés

Egyedülálló nők, pl. gyermeküket egyedül nevelő anyák, hogy oldják meg az olyan javításokat, szereléseket, amelyeket a nők nem nagyon tudják megcsinálni a lakásban?


Például: tönkre ment a mosógép, érkezik az új, de a fürdőszoba ajtaján nem lehet sem kivinni, sem bevinni, illetve csak akkor, ha az ajtót leveszik. Az ajtó levehető, de eléggé nehezen, egy nő nem képes rá.

Az új mosógépet szállító emberek nem vállalják...


Vagy: két új fali képet szeretnék felrakni a panel lakásban. Fúrógépem nincs, de ha lenne, akkor sem tudnám kifúrni a betont.


Sok mindent igyekszem megcsinálni egyedül, de van, ami nem megy.


Korábban mindenhez külön kihívtam egy szerelőt, de ezt már képtelenség kifizetni, mert külön a kiszállásért is kérnek pénzt.


Az ismerőseim közül nincs olyan ember, aki vállalja az ilyen apróbb munkákat, és ajánlani sem tudnak senkit. A házban dolgozó gondnok sem vállalja a munkákat a magánlakásokban.



2017. júl. 16. 14:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%

Szomorú, hogy nincs olyan ismerösöd, akit megkérhetnél néha-néha.

Családtagok, testvér, rokon nincs?

2017. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Körülöttem mindig van annyi fiú haver, akik ezt megcsinálják. Ha valamelyik nem ért valamilyen szereléshez, ahhoz természetesen szerelőt, vagy szakmunkást hívok.
2017. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Hát pl nekünk keskeny a fürdő ajtaja, normál méretű gép csak akkor férne be ha tokkal együtt lenne kiszedve az ajtó, ezért vettem mind2 szer keskenyített gépet és ezért van a konyhába a szárítógép mert abból nincs keskenyített.

Amúgy gond nélkül kifúrom a falat,gond nélkül leraktam a laminált padlót, vakoltam,festettem stb nem az ember nemétől függ,hogy mit tud és mit nem,hiszen egy nő is megtud bármit csinálni,pont úgy ahogy van férfi akinek egy égő kicserélése is gondot okoz. A nehéz dolgoknál kicsit hátrányba érzem magam egy jó izmos férfivel szembe (nem az összes férfivel szembe mert vannak akiknek a teherbírásukat a nők többsége felül múlja).

Én mindent megpróbálok magam megcsinálni a házba is és az udvaron, viszont két dolog van aminek soha neki se kezdek, annak aminek a gázhoz vagy a villanyhoz van köze (oké égőt cserélek,de lámpát már nem). Apukám és a 2 fiú testvérem se egy elveszett ember,így én se :) A gyerekeim is látják,hogy mennyit ügyködök és ők is szívesen segítenek bizonyos dolgokba és érdeklődnek is,nem aggódok,hogy elveszettek lennének majd.

De az rossz dolog lehet,hogy nincs az egész panelba egy olyan ember aki ne fúrna fel neked 2 képet és ne segítene egy ajtót lekapni egy kis piáért vagy sütiért stb cserébe

2017. júl. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Nekem sincs jobb ötletem, mint családtagok, barátok, ismerősök, szomszédok. Nekem apukám, illetve férfi ismerősök, barátok segítenek, ha nem boldogulok valamivel.
2017. júl. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
85%

?? Mi az, hogy a nők nem nagyon tudják megcsinálni? Netán f*.*sz vagy here kell a javítási munkálatokhoz? Azzal fogod a szerszámot?


Mert ha nem, mindenki képes rá...


A mosógép cipelése egy olyan dolog, amit a legtöbb férfi sem egyedül végez. Nyilvánvaló, hogy áthívok 1-2 rokont és együtt megoldjuk.


Az ajtót levenni, már bocsánat, de gyerekjáték. Ha nem ért hozzá valaki van hozzá online útmutató is, sőt egészen biztos a youtube-on is meg lehet nézni hogy megy.


A faliképes dolgot ne említsük légyszi, ez már a szánalmas kategória, ha valaki nem tud fúrni egy lyukat a falba. El is szégyellném magam, ha minden ilyen szirszarért a férjem után kellene rohannom.A betonhoz amúgy ütvefúró kell, és kb. fél perc alatt megvan egy lyuk... Kölcsönözni tuti lehet.


Különben a házmester ha fizetsz neki 1-2 ezret biztos fúr egy lyukat a falba. Ingyen nem csodálom, hogy nem.

2017. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
46%
Cserébe...dugással?
2017. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
86%
Ajtót simán vettem már le egyedül, nem egy nagy kunszt, visszatenni nehezebb a súlya miatt, abban a gyerek segített. Mosógépet is ketten vittük be, én pedig bekötöttem a helyére. Falat is fúrtam, raktam fel karnist, képet, polcot, tiplit, csavart használni se kell valami nagy szaktudás.:-) Szereltem át hűtőajtót, hogy a másik irányba nyíljon, szögeltem meg széket, raktam össze bútorokat, képes vagyok kitisztítani lefolyót, csőgörényt használni, csempézni, fugázni, falat festeni. Az egész házfelújítást egyedül szerveztem és vezényeltem le, szétverettem az egészet az aljzatbetonig, falakat rakattam át, komplett nyílászárócsere, fűtésrendszer kiépítése, szigetelés, betonozás, vezetékcsere, burkolás, festés két hónap alatt megvolt, cipeltem 50 kilós padloponos, ragasztós zsákokat, járólapot, laminált padlót, csempét, bontott és új téglát, mindent én szereztem be az utolsó szögig, kivéve a fűtésszereléshez való cuccokat. Attól, hogy nő vagyok, még nem kell gyámoltalannak is lennem.:-)
2017. júl. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
81%

Ugyan nem egyedülálló, de nö vagyok, ennek "ellenére" ezeket egyedül megoldom, képes vagyok rá "nö létemre"


Igazán nem értem, miért nem tudná ezeket bármelyik nö - ha akarja -, megcsinálni?

2017. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Nincs olyan a házban, akivel meg tudod beszélni, hogy néha segítsen neked, persze megfelelő honorálás mellett? Én a helyedben kitennék egy cetlit a hirdetőre, itt nálam biztos, hogy működne ez a megoldás.
2017. júl. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
60%

"Az ajtót levenni, már bocsánat, de gyerekjáték."

Egyetértek. Visszarakni? Na az már csak két embernek gyerekjáték. Túl sok cipeléssel jár hol fel, hol le nézve illesztgetni a zsanért, ha ötödszörre is inkább csak szerencsével sikerül, ha felkapod a vizet, akkor meg soha nem jön össze. Tehát mégse olyan egyszerű. Legalábbis a legtöbb esetben, amikor már nem vattaúj az ajtó, hogy magától a helyére essen.


"A betonhoz amúgy ütvefúró kell"

Lehet vele játszani, néha sikerül is, de kalapácsfúró kell SDS szárral a betonhoz. Téglához meg ütvefúró kell vidiás heggyel. Azért szép próbálkozás volt.


A kérdésre:

Nyilván férfiak közt is ugyanúgy vannak jónéhányan, akik inkább hívnak valakit, ha kell egy furat a betonba. Talán értik ők, hogy kell a jó szerszám, abból is mindig a megfelelő méret, és azt egy furat miatt még kikölcsönözni is drágább, mint mestert hívni. Kellemetlen lenne, ha mindenkinek magának kellene minden marhaságot tudni és csinálni. Főleg ha pont nem akart soha jól sikerülni. Mintha nekem kellene cégtáblát festeni. Hamarabb vernék meg valakit a rohadt ronda összekent táblával... :)


Nyilván a legjobb baráti körben érdeklődni, de mindig van a környéken viszonylag olcsón (fű alatt) dolgozó fiatal, aki a bolhapiaci cuccával eltökölget bármivel úgy, hogy a végén mégis jó lesz minden. Meg persze előbb-utóbb én is meg tudnék tanulni eladható cégtáblákat festeni, ehhez hasonlóan bárki más tud embernek való dolgokkal megfelelő szinten bánni némi gyakorlás és tanulás után, főleg ha fejben nem azzal van elfoglalva, miért nem lehet.

2017. júl. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!