Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Lehet a páraelszívót padlásra...

Lehet a páraelszívót padlásra vezetni vagy sem?

Figyelt kérdés

Neten olvastam 1-2 oldalon hogy nem javasolják kivezetni függőlegessen a padlásra, mert akár vissza folyhat a lecsapódott cucc..

Nálunk kb 1.2-1.3méter csővel lehetne a padlásra juttatni a szagokat..

Van valakinek esetleg vélemémye, tapasztalata? Valaki, aki felvitte a kivezetést??? Válaszaitokat köszönöm!!



2017. aug. 8. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb.20 éve van így.

Sokan mondják,hogy nem jó a padlásnak sem...

Nekünk a melléképületben van konyhánk,sárléc+nádpalló a mennyezete,ezt fúrtam át anno,némi trükközés kellett az elvágott sárléc miatt. Régi szürke 105-s pvc csatornacső van benne. A padlástérbe kb 70 centire lóg ki...mivel nyeregtető,a cseréptől is kb annyira van.

Az elszívóhoz azzal a fehér harmónika szerű csővel van kötve.

2017. aug. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor így kb milyen hosszú a csövezés? És olyat nem vettél észre hogy vissza csepeg valami a függőleges csövezés miatt? Köszönöm válaszodat..
2017. aug. 8. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha elèg erős a ventillátor, ùgyis túlnyomja a levegőt a csönèl. Padllás lègtere nagy, nem okoz bajt. Ès szellőzik is.
2017. aug. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok...

A szürke cső 1m(belől szintbe van...a padlástérben kb.70~75 centi,-a többi a mennyezetben.

A cső- és az elszívó képzeletbeli tengelye közt kb fél méter van. Variáltuk a szekrény//elszívó helyét.


Nekem ilyennel van bekötve,ha visszafolyt volna valaha valami,az meglátszana,- de semmi!

[link]

A padlástérben a cső végén egy aprószemű homokrosta darab lett rákötve,nehogy esetleg egy egér lemásszon. Ha nincs,egy szúnyogháló darabot azért érdemes rákötni.

2017. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagy hétvégi ebéd elkészítése után tessék a - 15 fokban felmenni a padlásra - ahová a konyhai pára-elszívót kivezették - és elborzadni, hogy mitől annyira zúzmarások a gerendák.

Na, ez csak -15 fokban zúzmara. Nyáron meg semmi gond nincsen. De hűvös időben a sok pára a hidegebb gerendázatra lecsapódik. Mert az ács úgy gondolta, hogy a tető felől védve van, és nem látta el semmilyen más nedvesség elleni védelemmel. Nem gondolta, hogy valaki alulról fogja párával tönkretenni a gerendázatot, mert akkor lelazúrozta volna...

2017. aug. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én használaton kívüli kéménybe kötöttem be oldalról.
2017. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5--> igazad van!

A mienket apám az '50-s években beáztatta gázolajba(vagy mibe)úgy,hogy egy ereszcsatorna~darab mindkét végét ún. levégelte,beleöntötte az olajat,és napokig ebbe áztak a gerendák/horogfák,-néha megforgatva. Szinte a mai napig "fognak". Na ezeknek mehet az elszívó...

Ezért írtam az első hsz-ban,hogy sokak szerint káros,-és igazuk van!

2017. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is oda van vezetve és jó.
2017. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!