Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan és hová kell felszereln...

Hogyan és hová kell felszerelni a páraelszívót?

Figyelt kérdés
Ha jól értem van egy, kivezető csöve. Azt betehetem a kéménycsőbe? Nincs rá kályha kötve de ha lenne az befolyásolja?

#fűtés #pára #kályha #elektromos páraelszívók #kéménycsőbe
2013. jan. 9. 21:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kivezetöcsövet a szabadba kell kivezetni, a kéménybe nem szabad. A falon szokás egy lyukat furatni és oda csatlakoztatnia csövet.
2013. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha jól szellőző kéményed van, akkor igen, abba kell bekötni. Csak akkor ha semmi más nincs belevezetve. Kályha égésterméke életveszélyes, és ha (társasházak esetén, ahol több lakás van) más konyhai elszívó van már benne, az ételszagot is szagolhatod.
2013. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
1-esnek is igaza van, falon kívülre is rakathatod.
2013. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
olyan nincs esetleg ami keringet vagy tartályok? Nagyon vastag a fal és nem tudom hogyan lehetne átfurni egyébként régi kőhazrol van szó
2013. jan. 9. 21:30
 5/14 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kéménybe kötött, de nem voltam megelégedve vele, nem húzott rendesen.

Most van egy sima, amit nem kötöttünk be, - erre nem minden típus jó -, ami csak keringteti a levegőt. Elég jól megszűri, eltűnik az ételszag. Egy gond van vele, mivel felette szekrény van, visszafújja a tűzhelyre.

2013. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem sem célszerű a kéménybe vezeti, már csak azért sem mert a zsíros gőzből a zsírok letapadnak a kéményre.

Én a helyedbe a szabadba vezetném. A beton falat is ki lehet fúrni, bár házilagosan nehéz a vésés, de vannak cégek akik vállalnak ilyen luk fúrást. Egy fél órás művelet nekik és koszt se csinálnak és a költsége se igazán drága.

2013. jan. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én kértem a falfúrásra árajánlatot, valami huszonezret mondtak. Igaz, hogy nem nagy munka, mert fél óra alatt meglett volna, de a kiszállási díj sok.

Maradt a keringtetős, és végeredményben bevált.

2013. jan. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen vastag csövet kell kivezetni? van lyuk a plafonon, mert régen ott jöttek a kábelek. a net és a tv-jé, azt kitudom bővíteni, az jó ha a tetőtérbe vezetem? semmi bútor nincs csak maga a tető, nincs szigetelve igy a pára simán kijutna a szabadba
2013. jan. 10. 12:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni az elszívó kimeneti nyílásának átmérőjét. Akkora gégecsövet kell venni hozzá.

Kb 10-15 cm lehet.

Az addig jó, hogy kivezeted, de vigyázz, víz ne essen bele, rágcsálók, bogarak ne másszanak be; és nem árt, ha van rajta valami relé, ami csak akkor nyit, ha felfelé száll a gőz, így ha nem használod, nem engedi be a hideget :-)

2013. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem akár le is szűkítheted azt a csonkot és ha átvezetted a padlásra oda meg teszel egy rovarhálós szellőzőrácsot.


Nálam a falfúrás egy 10-es volt egyébként. Nekem megérte mert a szobákba fúrattam fűtésnek és pormentesen megoldották.

2013. jan. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!