Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Led szalagot hogyan rögzítsek...

Led szalagot hogyan rögzítsek tetőkárpitra?

Figyelt kérdés
Később, maradanó nyom nélkül el lehessen távolítani. Műbőr szerű tetőkárpit, nem tudom pontosan. Még hidegebb volt az idő, szinte tökéletes volt a kétoldalú ragasztószalag, azonban melegben a parkoló autóban lévő hőséget nem bírja a ragasztás. A teljes ragasztott felület elengedett, lógott az egész led szalag a kábelen.
2017. aug. 13. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod tudni tetőkárpitra szépen, mert ezek a ledek azért termelnek hőt, és azt nagyon nem szereti a kárpit.


Azért engedi el, mert a műbőr nem jó hővezető, a ragasz-

tó pedig bizonyos hőmérsékletnél enged. Ezért szokták

fémre ragasztani (a profilok szinte mind fémek), mert

az elvezeti a hőt, és nem válik el a ragasztásnál.

2017. aug. 14. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Korábban probléma nélkül világított több órán át, érintésre forró volt, de ezt bírta a ragasztás, sőt, heteken keresztül tarotta magát. A probléma a legelső igazán meleg nyári nap óta létezik. A napon parkoló autóban uralkodó hőfökot már nem bírja a ragasztás, még világítani sem kell hozzá. Erre keresek megoldást.
2017. aug. 14. 03:03
 3/5 bamboochatheone ***** válasza:
Ragaszd fel FBS-sel. Az bírja 200 fokig.
2017. aug. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A maradandó nyomot nem úszod meg szerintem, ha robosztusan akarod rögzíateni.

Én átmenő furattal csinálnám, azaz valamilyen profilt (alu, ha elfér, simul és el is bírja a kárpit) rögzítenék.

Persze ennek az is a hátránya, hogy fúráshoz illik levenni a tetőkárpitot, különben könnyen túlszalad a fúró és leszenek apró dudorok a tetőn vagy rosszabb esetben eltalálsz valamilyen vezetéket a kárpit és a tető közt.

2017. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Csak a tetőt tudom megfúrni, semmi más nincs, ahová furhatnék kívülről látszó nyomok nélkül. Az egyik válaszadó által írt FBS adta az ötletet, felragasztottam olajteknőhöz való tömítővel. Még tart, pedig érte rendesen a nap az autót. Szerintem szinte nyom nélkül le tudom szedni, ha le kell.
2017. aug. 17. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!