Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Valami nagy probléma lehet a...

Valami nagy probléma lehet a lakás elektromos rendszerével?

Figyelt kérdés

Megpróbálom minnel jobban leirni, hogy mi tortent. Habar sajnos szinte teljesen laikus vagyok.


Adott a szobám. Ha szemből nezzuk, akkor van ketto konnektor a szobaban. Egy jobboldalt szemben, egy pedig bal oldalt szemben.


A jobb oldali konektorba van dugva egy hosszu (5-10m?) lengo hosszabbito, amibe van dugva egy 3as elosztó. Arról megy a tv-m ami kb 30wattot eszik +router, illetve abban a harmasban meg van egy hosszabbito, amivel csak telefont szoktam tolteni, meg most a ventillatort(40w)hasznalom. (Tudom, nem jo a sok hosszabbito egyben, de nem lognak egymasra es mindegyik elvileg birja 2-3000wattig.)


A bal oldali konnektorban van egy hosszabbito ami harmas eloszto egyben.

Arra ma ra volt dugva egy viszonylag nagy fogyasztasu szamitogep (550watt tenyleges! Fogyasztasmerovel mert) (eddig csak 400watt volt) illetve egy akvariumi levegozteto (2watt)


Ma a gep mar ment ma egy ideje, kb 1oraja, es eleg budos szagra lettunk figyelmesek..azonnal le is allitottam mindent. A szag megszunt. DE nem a gepbol jott!


Kesobb visszakapcsoltam a gepet alapjarati 110watt fogyasztasnal nem is ereztunk szagot.

Majd megint adtam ra kakaot, es amint 550wattra felugrott kb a fogyasztas abban a pillanatban a JOBB oldali konnektorban levo utolso eloszto kabele villant egy hatalmasat, meg valami akkorat durrant mint egy hatalmas villamlas...es eszmeletlen budos lett. A vezetek lenyegeben félig elszenesedett keresztbe....A gep szagtalan volt ismet csak.


A lakasban levo automata lekapcsolt, illetve a lepcsohazban levo villanyorank is leverte magat.


Mivel a bal konnektort terheltem es a jobb konnektori utolso eloszto vezeteke egett le, igy en laikus nem tudom hova tenni a dolgot.

Lehet a vezetek mar reg serult volt, es ahogy ment rola a venti az szep lassan egette?

Csak pont egybeesett a durranas a terhelessel..


A gepnek szerencsere, es masnak sem esett baja.


Tipp, otlet, javaslat?

A gepet tobbet igy nem is merem hasznalni, eladom es kisebb teljesitmenyt veszek. Bar ezek utan egy 800-1000wattos porszivot se mernek bedugni...



2017. aug. 18. 00:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Hàny amperes a villanyóràd?Amúgy meg ő milyen vezeték van a mármint anyag vezeték a falban?Mikor épült a ház?
2017. aug. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A ház 1967-es.

A többit nem tudom.

A kinti villanyóra eon-os digitális..ha ez mond valamit.:/

2017. aug. 18. 07:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi gond!

A jobb oldali konnekorba dugott hosszabbítót dobd ki!

Sajnos a hosszabbító(k) nem csak a terheléstől purcannak ki,-gyártási hiba is bőven lehet,-tapasztalat.

Egyszerűen sz@r volt a szigetelés,és összeért a fázis szál a nullával...

Csak gondolj bele...: ha a hosszabbító füstölt el,azért még a hálózatnak miért lenne baja,akármilyen régi is?

Azért,mert zárlatos lett egy hosszabbító,a gépednek mi baja lehet?

2017. aug. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az a hosszabbító rossz,dobd ki.A 3-as is írta.
2017. aug. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Így, hogy aludtam rá egyet, már logikusnak látom amit írtatok..:)


Csak a nagy bumm pont a terheléskor történt, ezért gondoltam....

De akkor valószínűleg csak a véletlen műve volt..



A hosszabbítót kidobtam, vettem helyette másikat, igaz csak ilyen 1500ft-osat, de talán jó lesz.

2017. aug. 18. 10:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Tegnap láttam ilyen 1500ft-os hosszabbító miatt elektromos tüzet, szerencsére nem sérült meg senki, de csak azon múlt, hogy a szomszéd betörte az ablakot és kihozta az öreg bácsit. Jah a kecó lakhatatlan lett
2017. aug. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Szóval érdemes kísérletezni
2017. aug. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

1.5m-ert kiadni 4-5ezret ami annyit tud, hogy van benne valami minimalis tularam vedelem, hat nem tudom...

Na meg szinte mindenki ilyent hasznalnszerintem.

2017. aug. 20. 14:48
 9/10 Gombos Zsolt(Jeti) ***** válasza:
A konnektorok mellett probléma lehet a falban lévő vezetékek állapota,valamint "terhelhetősége" is.Mi a panelban külön vezettettünk a nagyobb fogyasztókhoz vezetéket,és a kapcsolótáblát is kicseréltettük.Nem olcsó dolgok ezek,de még mindig olcsóbb mintha leég a lakás...
2017. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ki cseréled a hosszabitót , meg én megnézném vagy megnézetném a helyedben a konnektorok állapotát is egy szakemberrel. Ennyi idő után előfordulnak lazulások, kontakt hibák bárhol. De azok a bolti hosszabbitók biztos

hogy nem birnak el 2-3000 wattot.

2017. aug. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!