Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 40 kg-os satu, erős U vas...

40 kg-os satu, erős U vas állvánnyal - mekkora betonalap kell, hogy ne lehessen kimozdítani?

Figyelt kérdés

Erős fizikai munkának lesz kitéve (16-os betonvas hajlítás, kalapálás...)

Én 80 * 80 * 20 cm beton alapra gondoltam, de többen mondták, hogy az kimozdul, és legalább 50 cm legyen a mélysége.

Valakinek tapasztalata?


2017. aug. 23. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég neki kisebb is - de én mindenképpen raknék bele vastag szögvasat, legalább kettőt-hármat, kereszt alakba, legalább egy-másfél méter hosszút, az majd megadja a kellő tartást az alapnak, hogy ne akarjon kimozdulni. Olcsóbb is két-három szál másfél méteres szögvas, mint fél köbméter beton. Így akár 50x50x30-as betontuskó is elég lehet (kellőképpen megvasalva), a többiről gondoskodik a jó öreg anyaföld.


Ha három ilyen szögvasat is teszel a betonba, az legalább 2-3 köbméter földbe fog kapaszkodni - azt még traktorral is nehezen bírod majd kirángatni utána a földből.

2017. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az U vas állvány mérete már adott, 60 * 50 cm, így a 80*80 alap mondhatni kell.

Az a baj, hogy ez a műhelyben lesz, aminek 40*40 betonlapból van az alja, és alá sittet döngöltek valakik, valamikor régen... szóval ne lehet semmit beleverni - max kaparni lehetne még (most 20 cm-nél vagyok, és van akik szerint még 30-at menjek le).


Akinek van olyan igazi izmos satuja, az hogy rögzítette, hogy ne mozduljon meg?

2017. aug. 26. 13:24
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod mozgatni azt az állványt akkor esetleg tehetsz

úgy vasat abba a betonalapba, hogy hozzá tudd hegeszteni azt az állványt. Vagy ledűbelezni.

2017. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!