Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan lehet ezt felszerelni?

Hogyan lehet ezt felszerelni?

Figyelt kérdés

Falra szerelhető húzódzkodót hogyan tudom felszerelni? Vannak hozzá csavarok, de elvileg át kéne érnie a falon, mivel anyacsavarral kell rögzíteni, viszont nálam vastagabb a fal. Vegyek másmilyen csavart? Ha igen, akkor milyent és hol tudom azt beszerezni?

M6 x 75 a csavar.



2017. aug. 26. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy átérjen akkor menetes szár a megoldás. A 6-ost egyébként elég kicsinek találom húzódzkodóhoz, 10-es, 12-es alatt nem csinálnám.
2017. aug. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oh, köszi, akkor mit tegyek? Ezeket kaptam hozzá
2017. aug. 26. 13:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen akarom, hogy átérjen, csak vhogy álljon meg a falon vmi csavarral, csak nem tudom mi kell hozzá, mert ezekkel nem sokra megyek.
2017. aug. 26. 13:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány kg vagy, de a 6X75-ös csavar sztem mindenképp felejtős. Ahogy írtam is: fal átfúr és menetes szár. Hacsak nem akarsz felkerülni a youtube-ra amint a falból kiszakadt szerrel hemperegsz a földön leamortizálva a berendezést és magadat.
2017. aug. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

54 kg vagyok.

Ha bemegyek egy ilyen szaküzletbe és megmondom hány cm vastag a fal és hogy menetes szárt kérek, akkor tudni fogják miről beszélek? :D

2017. aug. 26. 19:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen. De az csak egy mèretben van.

Milyen a fal anyaga ès milyen vastag? Pontosan mit ès hányat adtak rögzìteni? Nem hinnèm, hogy sima csavart inkább dűbelt vagy alapcsavart adtak.

2017. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Hogyhogy csak egy méretben van? Átmérőben van 4-30 mm-esig a hosszát meg akkorára darabolod, amekkorára akarod.
2017. aug. 27. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Panel lakás, tehát beton a fal és 15,5cm vastag.

A csavar neve M6x75, nem tudom mit takar, de mutatom:

[link]


Vmi ilyesmi, csak volt rajta ilyen fém tok meg anyacsavar a végén.

2017. aug. 27. 09:04
 9/11 anonim ***** válasza:

A menetes szárat úgy gondoltam, hogy nem tud 30-40-cm es darabokat venni, azoknak a hossza adott, 1 szál elég belőle és vágja méretre.

Szóval valóban normál csavar.

Beton fal elég jól tart, és nem törik kifele. Fúrhatod menetes szárral ha akarod.

Nekem a függő székemet 4db 10-es hosszított műanyag tipli tartja állványcsavarral a mennyezetben, és azok húzásra vannak igénybevéve. 5 év alatt mégcsak nem is lazultak.

Betonba(főleg panel) az alap csavar vagy fémdűbel kiválóan tart. tart. [link]

[link]

A 90x100cm es telepakolt konyhaszekrényt is 2db 10-es tipli tartja alapcsavarral és 60kg nál is több telepakolva. nem kell túllihegni a dolgokat.

De persze átfúrhatod, nincs vele baj. 12-es menetes szár átfúrt falban...200-kg meg sem kottyan neki.

2017. aug. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Menetes szár csak méteres darabokban létezik, azt a felhasználás helyén kell méretre vágni. De panel esetében felesleges megkockáztatni, hogy a fal átfúrás esetén a túloldalon tenyérnyi darabban törik ki a fal, jobban jársz egy 8-as fém dűbellel. Vastagabb nem kell, az már a telepakolt könyvespolcot is megtartja.
2017. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!