Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A plafonon van egy függő...

A plafonon van egy függő lámpám, ennek helyére szeretnék három másikat felszerelni. Van erre valami összekötő elem (elosztó csoki? ), vagy a régi csokiba bedugom a három lámpa vezetékeit összetekerve és kész?

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen a vezeték ami a mennyezetből jön, lehet sodrott réz vagy tömör esetleg tömör alu, sodrott rézhez van kapcsos wago így néz ki:

[link]

Ebbe a kapcsosba bele megy a tömör is de van hozzá külön wago:

[link]

5-öst vegyél mindegyikből abban elférnek a vezetékek, Aluhoz is van külön csoki, de szerintem wagoban odafigyelve meg lehet kötni azt is.

2016. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elmentem a boltba, ilyen volt nekik. [link]

Ez jó? A kijövő ér még alumínium. És lehet ezt a kötést bontani, vagy vágni kell?

2016. jan. 30. 12:02
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a fajta: [link]
2016. jan. 30. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a lámpáktól sodrott jön akkor nem tudod bedugni, de az alumíiumot bele tudod. Ebbe amit linkeltél csak tömör vezeték mehet.
2016. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát tapasztaltam, nehezen ment, de bele tudtam végül, a lámpák égnek. Legközelebb a kapcsoshoz ragaszkodom. Köszönöm a segítséget!
2016. jan. 30. 21:40
 6/7 anonim ***** válasza:

Inkább cseréld le most, mert WAGO-hoz alumínumot csak alupasztával lehet használni.


[link]


Enélkül nem lesz stabil a kötés. Aztán most ott van a sodrott vezetéked isten tudja milyen kötése is. Ha már csinálod, csináld meg rendesen.

2016. jan. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ha tényleg veszélyes, lecserélem. Köszi, hogy szóltál!
2016. febr. 1. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!