Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyibe kerül kb. Egy láncfűr...

Mennyibe kerül kb. Egy láncfűrész karburátor beállíttatása?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Ha tiszta a karbi (ami ezeknél a membrános karburátoroknál nagyon fontos, te is meg tudod csinálni, két csavar van rajta. Egyikkel a levegőt állítod, a másikkal a benzin mennyiséget.
2010. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tekergettem tegnap meg ma délután is, de valahogy nem jön össze, vagy leáll gázadásnál ,állítok az L csavaron jó lesz , de akkormeg nagyon füstöl, megint állítgattam, akkor meg alig vitte a fát elakadt ,bár az is igaz hogy marha kemény ez a fa amin próbálgattam.
2010. máj. 26. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Valószinü nem csak állítani,hanem tisztítani is kell(ultrahangosan).Ez kb 3-3500ft.
2010. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ha nincs más baja én beállítom neked ingyen 5 perc alatt.

Egyébként tényleg nem túl nehéz beállítani, de az első válaszoló kicsit tévedett mindkét csavar üzemanyagot állít az L-jelű az alapjárathoz a H-jelű pedig a magas fordulathoz állítja a benzint. Itt egy idézet tőlem amit egy másik fórumba írtam a karburátor beállításáról: A T jelű csavar a pillangó szelepet támassza ez gondolom tiszta sor ha befele tekered emelkedik az alapjárat. Az L jelű csavar az alapjárathoz adja a benzint, beállítása a következő addig csavargatod ki és be amíg eléred a legmagasabb alapjáratot és onnan vissza egy negyed fordulat a csavaron ekkor valamennyire visszaesik az alapjárat akkor jó. A H jelű csavar is benzint állít, de a magas fordulathoz (hi, Low)

beállítása hasonló az alapjárati csavarhoz a különbség annyi, hogy közben pörgetni kell a gépet teljes gázon, és a maximum fordulatot figyeld. Akkor jó ha utána alapjáratról hirtelen gázadáskor gondolkodás, hörgés és megtorpanás nélkül azonnal kipörög és terhelés alatt sem lassul meg jelentősen.

Remélem sikerül belőni a gépet, ha mégse küldj mailt és segítek akár skype-n is.

z-dem

2010. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

A komolyabb fürészeknél a gyári beállitás 1-1 kör mind a H mind az L de a gagyiknál nem lehet tudni (általában 1,5-2 kör).Az L az alapjáratot szabályozza.

1.Elzárod mind a két állitó csavart.(nem kell nagyon beszoritani mert a hegye beletörhet a karburátorba)

2.kitekered 1-1 kört mind a kettőt.

3.beinditod a motort.

Ha jól van beállitva akkor gázadásnál azonnal felpörög és ha elengeded a gázt ugy áll vissza alapjáratra,hogy nem püffen hanem addig zuhan a fordulat mig vissza nem áll alapba.Ha nem igy van nyissál még az L-en egy picit.

A H csavar a fordulatszámot szabályozza,ha nagyon visit a motor azt jelenti nagy a fordulat(legalább 14000/perc)ez nem jó a motornak mert kevés benzint kap és beragadhat,ilyenkor nyitni kell rajta(H).

Ha kifele tekered a H-t akkor a fordulatszám csökken,de ha nagyon kinyitod akkor nem pörög ugy a motor és a fába nincs ereje.

Ha nem boldogulsz skypen segitek vagy összefutunk Debrecen környékén.

15 éve javitok...csak fürészeket és kaszákat,ha alkatrész kell az is van garantáltan a legalacsonyabb árban tudok szállitani bármit.

2010. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeket , most hogy már tudom mi mit állít , ha lesz időm beállítom , amúgy a típusa : Oleo-mac 935F, úgy hogy nem egy nagy gép , nem is mai darab.
2010. jún. 3. 09:09
 7/11 ezeregy válasza:

Üdv

Ebbe a témába lenne kérdésem az 5/6 hozzászólónak .

Engem is érdekelne az AL-KO 35/35 láncfürész karburátora nem jó mert valaki anno beletörte az alapjárati L csavarnak a kis hegyét ,és nem tudom kiszedni belöle . Ha tudnál egy másik karburátort nekem adni meg mennyiért , és helyileg pontosan hol vagy , posta megoldható e ? Várom válaszod : Üdv : Jóska

2011. nov. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nálunk ingyen beállítják.. Csongrád megye
2012. febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Hedo válasza:
Hello. Ezt a szerszámot amivel állítani lehet hol lehet beszerezni? Nekem is ilyen kellene, ami egy belülről rovátkolt csőkulcs. KB 4 mm átmérőben. Köszi
2015. dec. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én innen rendeltem : [link]

Van készletben is 4 db-os

2015. dec. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!