Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen láncfűrészt vegyek?...

Milyen láncfűrészt vegyek? Makita, Stihl, Husqvarna?

Figyelt kérdés

Melyiket meg miért? És melyiket miért ne vegyem meg?

Van-e valami konkrék ajánlatok max 90-100 ezret költenék rá. (inkább 75, de ha több nem baj.)

Köszi előre is!



2017. szept. 8. 06:30
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen benzines és nem elektromosra gondolok!
2017. szept. 8. 06:32
 2/9 anonim ***** válasza:
Mire és mennyit akarod használni?
2017. szept. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
otthoni használatra. Semmi komoly csak tűzifa vágásra.
2017. szept. 8. 10:33
 4/9 anonim ***** válasza:
44%

Makita elektromos kéziszerszámaimmal tökéletesen elégedett vagyok, robbanómotoros csak fűnyíróm van makita, azt mondjuk már legalább 6 éve nyúzom szezonban hibamentesen, 2000négyzetméteren...

Láncfűrészt ipari használatra ragaszkodnék a sthil-hez, de álítólag a husquarna ugyan az a minőség csak némileg olcsóbb igyan azon kategória, így otthoni használatra biztosan azt választanám.


Amúgy nekem tüzifa aprításra efy 25000ft ért vásárolt hecht fűrészem van, 3 éve szerintem tüzifa aprításra ennél komolyabb gép felesleges....

Persze ki tudja mikor jön jól egy benzines... de én olyankor 2-3évben egyszer inkább bérelek egyet aztán kész.

2017. szept. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Tüzifa vágásnál se mindegy mennyi . Ha ilyen 15 erdei köböket vágsz akkor már 100 ezres gép kevés hosdzabb távra. A kis gépeket kis használatra gyártják. De ha mondjuk 5 köböt vágsz csak vele nyilván bele fér s keretbe egy fűrész.
2017. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem Makita DCS4610 sem van ,mát több éve .

Akkor 50000 körül volt .Ha csak 5 évet birt volna ki,3 rom márkás árán 3 mat vehetnék .A mai márkás gépek már közel sem olyanok,mint kezdetben voltak .Jah,csak név maradt a régi .

2017. szept. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is ilyen Makitám volt 4-5 évet bírt szét esett. Nem 10 erdei köb vágására találták ki. Nem ilyet kellett volna venni. Sajnos akkor jöttem rá mikor rá költöttem 20 ezret a gyújtásra isten tudja mennyit cdillagkerékre mert csak úgy zabálta az erőlködéstől plusz ilyen olyan javításokra összesen vagy ötvenezret. A gép 60 volt. Tehát 110 költöttem rá összesen majd 10 ezerért eladtam alkatrésznek. A gép maga jó volt csak nem arra használtam amire való volt. Tehát a legjobb márkák legkisebb v. közepes gépei nem jók nagy mennyiségek vágására. A jók 130 -150 körül kezdődnek
2017. szept. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

A tűzifa vágása a komoly,mert sokkal több vágás van köbönként kb 30cm-ként, ugyan akkora átmérőnél,mint a rönk vágáskor,ahol 1,2m-be vagy hosszabbra vágják azt a fát.Ők 3x kevesebbet vágnak, még neked fel kell kuglizni.

Mind kettő nagy igénybevétel,mert a favágóknak naponta kell ugyan annyi vágás,mint neked 4m3 fa összeaprításához kuglira.Ez nálad lehet évi 8-10 m3 kb.

2-2,5 nap alatt van annyi vágás az erdőn ,mint nálad 1 évben.Ezért is használnak nagyobb teljesítményű gépet,mert ez a felépítése miatt és a nagyobb igénybevétel mellett tartósabb,de kuglizáshoz viszont nem jó a súlya miatt.

Ez neked tökéletes és megbízható márka árban és teljesítményben is. [link]

2017. szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Alternatívák lehetnek:

Oleomac410c- tényleg jó ár a 2.5L erő teljesítményhez de egy bűn ronda gép szerintem némi kínai rokonsággal.

Dcs 400 Makita-84 ezres ár szerintem drága,2.3L már nagyjábó elég otthonra de az alkatrész mérgdrága és csak márkaboltban rendelve-felejtős

Stihl Ms- 211 -Jól néz ki starpabíró(családban Ms 210 van évi 10 köb tüzifa és még minden gyári bontatlan gép) de ennek a leg borsosabb az ára talán túlságosan is.2.3ló

Husqvarna 135 Mark2-Nagyon pofás aránylag olcsó,de kicsit szerény a teljesítmény 2.1L viszonylag olcsó alkatrész ellátás.

Így ránézésre oleomac tűnhet a megfelelő választásnak,de mi van ha 3 évesen el akarod adni? csak nagyon olcsón lehet .És bűn ronda.. Akár hogy nézem még mindíg a stihl viszi a pálmát a 100 ezres ára ellenére.

2019. szept. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!